Euroskills 2023. Zawodowcy powalczą o tytuły mistrza Europy w Gdańsku

Uczestnicy EuroSkills 2023, od 5 do 9 września będą walczyć o tytuły Mistrza Europy. Na terenie AmberExpo i Polsat Plus Areny 600 zawodników z 32 krajów będzie konkurować w 43 dyscyplinach.
Patrycja
Lniska
23.08.2023 / 21:51

EuroSkill 2023. Kto mistrzem Europy?

We wrześniu odbędzie się już ósma edycja największego w Europie wydarzenia związanego z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności. Najlepsi zawodowcy będą konkurować w m.in. meblarstwie, florystyce, piekarstwie czy mechanice samochodowej.

- Już dziś widać, jak zmienia się przestrzeń wokół Międzynarodowych Targów Gdańskich, pomiędzy naszą bursztynową dumą, a AmberExpo. Zawody EuroSkills odbędą się po raz pierwszy w Europie Wschodniej. Uczestnicy będą pokazywali swoje umiejętności w takich zawodach jak fryzjerstwo, meblarstwo, budownictwo, florystyka, a także bardziej zaawansowanych technicznie - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Wszystko odbędzie się w formie sportowej rywalizacji, dlatego zachęcamy wszystkich do oglądania konkurencji, kibicowania, ale także zainspirowania się. To dobra okazja do tego, żeby otworzyć oczy i zobaczyć, jakie zawody są na świecie, jaką mogą przynosić frajdę i jak piękne rzeczy można tworzyć.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dwustu uczestników w 22 konkurencjach w konkursie SkillsPoland Gdańsk 2022

Dwustu uczestników w 22 konkurencjach w konkursie SkillsPoland Gdańsk 2022

Teren zawodów podzielony będzie na strefy, w których rozgrywane będą konkurencje w sześciu różnych tematykach:

  • technologia budowlana
  • sztuka i moda
  • technologia informacyjna i komunikacyjna
  • technologia wytwarzania i inżynieria
  • usługi Społeczne
  • transport i logistyka

Wstęp na teren imprezy możliwy będzie po dokonaniu bezpłatnej rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy. https://euroskills2023.org/pl/zarejestruj-sie/. Widzowie będą mogli również spróbować swoich sił w strefach „Try-a-Skill”.

ZOBACZ TEŻ: Julia zamierza budować stacje kosmiczne

Na wydarzenie zapraszani są szczególnie uczniowie klas VII i VIII gdańskich szkół podstawowych, którzy będą mogli zapoznać się z intersującymi ich zawodami, które będą mogli wybrać w swoich przyszłych technikach i szkołach branżowych.

W związku z obszernym terenem zawodów już od 26 sierpnia będą wprowadzane zmiany w organizacji ruchu.

- Pierwsze zmiany pojawią się już w weekend 26-27 sierpnia i będą polegały na zamknięciu ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk. Największe i najistotniejsze dla mieszkańców Letnicy zmiany pojawią się w samym szczycie imprezy, czyli między 5 a 9 września. W tym czasie ruch w tej dzielnicy będzie odbywał się jednokierunkową ulicą Starowiejską. Ulica Uczniowska w relacji do ronda Mazowieckiego również będzie jednokierunkowa. Tam zorganizujemy parking dla uczestników i obsługi - mówi Agata Lewandowska, Miejski Inżynier Ruchu. - Zachęcamy państwa do przyjeżdżania komunikacją zbiorową, która funkcjonować będzie bez zmian. Szkoły, które zdecydowałyby się na przyjazd autokarami, również znajdą dedykowane miejsca postojowe.

Na czas trwania zawodów przygotowany zostanie też specjalny pociąg, który będzie kursował ze stacji Gdańsk Główny bezpośrednio do stacji Gdańsk Stadion Expo. Pociąg będzie kursował w godzinach 9:00-17:00.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze