Cmentarze w Gdańsku na Wszystkich Świętych. Jak dojechać?

Zmiany w organizacji ruchu samochodów i, dostosowane do obsługi nekropolii, rozkłady jazdy linii autobusowych i tramwajów, jak co roku towarzyszą obchodom dnia Wszystkich Świętych w Gdańsku. Przed zbliżającym się 1 listopada 2023 roku i poprzedzającym święto weekendem, urzędnicy magistratu przygotowali poradnik, jak dojechać na cmentarze.
Jacek
Wierciński
26.10.2023 / 12:31

- Zmiany w organizacji ruchu będą analogiczne do tych z ubiegłych lat. Pierwsze zmiany wejdą już w sobotę 28 października. Można spodziewać się zakazu wjazdu na cmentarze, który potrwa do 2 listopada. Ponadto ograniczeniu wjazdu podlegać będą już jezdnie serwisowe bezpośrednio w miejscach prowadzenia handlu przy cmentarzu Srebrzysko i przy cmentarzu Łostowickim – wymienia, cytowana przez portal Gdansk.pl, Agata Lewandowska, Miejski Inżynier Ruchu. - Proszę zwracać uwagę na znaki drogowe pojawiające się w obszarze cmentarzy. Służby, zarówno policja, jak i straż miejska będą patrolowały i kontrolowały obszar wokół cmentarzy. Prosimy o niewjeżdżanie na tereny zielone, tereny te są grząskie. Pasy rozdziału są miejscami, na których parkować i zatrzymywać się nie wolno. Będą one dodatkowo wygrodzone - dodaje.

Jak zapowiadają urzędnicy, na ulicach znajdujących się w rejonie cmentarzy zaplanowano uruchomienie specjalnych cykli zmiany programów sygnalizacji świetlnej, w celu zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego i przepustowości w newralgicznych kierunkach. W zależności od miejsca i potrzeb cykle sygnalizacji mają być wydłużane bądź skrócane.

Kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na komunikaty wyświetlane na tablicach zmiennej treści – zastrzega magistrat, który informuje, że mieszkańców oraz osoby prowadzące stałą działalność gospodarczą przy ulicy Łostowickiej mogą udać się do Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni po identyfikatory. Będą one wydawane od 25 do 31 października (środa- wtorek) w godzinach od 7 do 15 w siedzibie GZDiZ przy ul. Wyspiańskiego 9a. Identyfikatory wydawane będą przez Dział Inżynierii Ruchu w pokoju nr 131.

Cmentarz Łostowicki. Jak dojechać?

1 listopada ul. Łostowicka będzie zamknięta dla ruchu z wyłączeniem: komunikacji miejskiej, taksówek, pojazdów przewożących osoby z niepełnosprawnościami posiadające aktualną niebieską  kartę parkingową oraz mieszkańców, osób prowadzących w rejonie cmentarza działalność gospodarczą i zaopatrzenia przycmentarnego handlu. Dla komunikacji miejskiej ruch na ul. Łostowickiej będzie dwukierunkowy, dla pozostałych uprawnionych jednokierunkowy w relacji od ul. Kartuskiej do al. Armii Krajowej.

Od soboty 28 października zamknięta dla ruchu będzie jezdnia serwisowa ul. Łostowickiej przy punktach handlowych. Tego dnia ustawione zostaną również wygrodzenia na al. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Łostowicką w stronę ul. Jabłoniowej. Od 28 października wprowadzone zostanie również ograniczenie prędkości na al. Armii Krajowej do 50 km/h.

Miejsca parkingowe przy Cmentarzu Łostowickim

  • parking dla osób niepełnosprawnych wyznaczony będzie przy bocznej bramie cmentarza - poniżej bramy głównej (ok. 200 miejsc postojowych),
  • postój taxi wyznaczony będzie na prawym pasie jezdni ul. Łostowickiej, w relacji
  • do al. Armii Krajowej, poniżej wjazdu na parking,
  • 3 parkingi ogólnodostępne: pierwszy na prawym pasie ruchu ul. Nowolipie, od ul. Szuberta do skrzyżowania z ul. Kartuską, w relacji do ul. Kartuskiej (ok. 90 miejsc postojowych), drugi przy Zespole Obsługi Mieszkańców przy ul. Milskiego (ok. 90 miejsc postojowych), trzeci za wiaduktem na lewym pasie ul. Cedrowej, która 1 listopada będzie jednokierunkowa w relacji do ul. Nowa Olchowa (ok. 200 miejsc postojowych). Jednocześnie zwracamy się z prośbą o prawidłowe parkowanie pojazdów, ponieważ względem ubiegłych lat na ul. Cedrowej będzie odbywał się także ruchu pojazdów komunikacji miejskiej.

Na cmentarzu Łostowickim otwartych będzie łącznie 11 bram – brama główna, 4 wejścia w rejonie parkingu przy ul. Łostowickiej, 4 wejścia od strony ul. Cedrowej oraz 2 wejścia od strony al. Armii Krajowej.

W dniach od 27 października od godz. 15:0 do 2 listopada włącznie wjazd na teren cmentarza Łostowickiego będzie zabroniony. Zakaz dotyczyć będzie także osób powyżej 65. roku życia oraz osób niepełnosprawnych ruchowo. W pozostałe dni wjazd na teren cmentarza możliwy będzie zgodnie z regulaminem korzystania z cmentarzy komunalnych w Gdańsku.

Cmentarz Łostowicki

Cmentarz Łostowicki

Cmentarz Centralny Srebrzysko. Dojazd

Dojazd do Cmentarza Centralnego „Srebrzysko” odbywał się będzie jedną jezdnią al. Żołnierzy Wyklętych. Ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie w relacji do ul. Potokowej. Druga jezdnia będzie dwukierunkowa dla autobusów, taksówek i osób niepełnosprawnych posiadających aktualną kartę inwalidzką oraz mieszkańców, osób prowadzących w rejonie cmentarza działalność gospodarczą i zaopatrzenie przycmentarnego handlu.

Identyfikatory dla mieszkańców i osób prowadzących stałą działalność gospodarczą przy ul. Łostowickiej. Wydawane będą od 25 do 31 października (środa-wtorek) w godzinach od 07.00 do 15.00 w siedzibie GZDiZ przy ul. Wyspiańskiego 9a. Identyfikatory wydawane będą przez Dział Inżynierii Ruchu w pokoju nr 131.

Wyłączony zostanie dla ruchu ogólnego wjazd w al. Żołnierzy Wyklętych z Ronda de la Salle’a. Objazd wyznaczony będzie ulicami: Potokową, Rakoczego, Jaśkowa Dolina i Grunwaldzką. Tymczasowe przystanki w relacji do ul. Potokowej wyznaczone zostaną na jezdni: jeden na wysokości skrzyżowania z ul. Chrzanowskiego, a drugi na wysokości skrzyżowania z ul. Srebrniki. Zamknięte dla ruchu ogólnego będą ul. Srebrniki i ul. Róży Ostrowskiej. Ul. Róży Ostrowskiej będzie jednokierunkowa dla pojazdów taxi w relacji do al. Żołnierzy Wyklętych, gdzie wyznaczony zostanie postój taxi. Na ul. Ogrodowej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy w relacji do ul. Potokowej. Dojazd dla mieszkańców ul. Róży Ostrowskiej odbywać się będzie od ul. Zabytkowej.

Od soboty 28 października na ul. Słowackiego obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy w relacji do ul. Chrzanowskiego na odcinku od ul. Trawki do ul. Chrzanowskiego. Tego dnia wprowadzony zostanie również jeden kierunek ruchu na ul. Srebrniki na odcinku od wjazdu na teren osiedla mieszkaniowego do wiaduktu PKM. Ponadto 28 października zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia przy bramie głównej cmentarza.

Miejsca parkingowe przy Cmentarzu Srebrzysko

  • Tymczasowe parkingi wyznaczone zostały na ul. Słowackiego od wyjazdu ze stacji paliw w stronę ul. Reymonta i ul. Chrzanowskiego (ok. 70 miejsc postojowych) oraz na ul. Róży Ostrowskiej (ok. 40 miejsc postojowych).
  • W celu uniknięcia tłoku na ciągach komunikacyjnych cmentarza zwracamy się z prośbą do osób odwiedzających nekropolię o korzystanie nie tylko z bramy głównej, ale także z wejść bocznych, znajdujących się jak najbliżej poszczególnych kwater. Wejście na Cmentarz Centralny „Srebrzysko” możliwe będzie bramą główną, jak również 14 wejściami bocznymi, prowadzącymi od strony ul. Podleśnej, ul. Leśny Stok, Jaśkowej Doliny oraz ul. Ogrodowej.
  • W dniach od 27 października od godz. 15:0  do 2 listopada włącznie wjazd na teren wjazd na teren Cmentarza Centralnego „Srebrzysko” będzie zabroniony. Zakaz dotyczyć będzie także osób powyżej 65. roku życia oraz osób niepełnosprawnych ruchowo. W pozostałe dni wjazd na cmentarz możliwy będzie zgodnie z regulaminem korzystania z cmentarzy komunalnych w Gdańsku.

Jak dojechać na Cmentarz Oliwski?

Do cmentarza w Oliwie dojazd prowadzić będzie ul. Opacką, która  w dniu 1 listopada będzie jednokierunkowa od al. Grunwaldzkiej lub dwukierunkowym fragmentem ul. Opackiej od ul. Spacerowej. Na ul. Czyżewskiego będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu w relacji do Sopotu.

Miejsca parkingowe przy Cmentarzu Oliwskim

  • na parkingu przy ul. Cystersów (ok. 40 miejsc postojowych),
  • na placu u zbiegu ul. Tatrzańskiej i ul. Czyżewskiego (ok. 40 miejsc postojowych)
  • po prawej stronie ul. Czyżewskiego (ok. 200 miejsc postojowych) za bramą na cmentarz.

Na ul. Opackiej i ul. Czyżewskiego, poza miejscami do tego wyznaczonymi obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania się.

W celu uniknięcia tłoku na ciągach komunikacyjnych cmentarza zwracamy się z prośbą do osób odwiedzających nekropolię o korzystanie nie tylko z bramy głównej, ale także z wejść bocznych, znajdujących się jak najbliżej poszczególnych kwater. Wejście na Cmentarz Oliwski możliwe będzie bramą główną przy ul. Opackiej, jak również 7 wejściami bocznymi. 4 wejścia zlokalizowane są wzdłuż ul. Czyżewskiego, natomiast 3 wejścia znajdują się od strony siedziby Telewizji Polskiej.

Jak dojechać na Cmentarz Salvator Nowy?

Dojazd do Cmentarza Salvator Nowy na Chełmie odbywał się będzie jednokierunkową ul. Stoczniowców, w relacji do ul. Hirszfelda. Dla drugiego kierunku objazd będzie przebiegał ulicami Odrzańską, Worcella i Cienistą.

Jak dojechać na Cmentarz Garnizonowy?

Ruch na ul. Dąbrowskiego odbywał się będzie dwukierunkowo. Po  obu stronach jezdni obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania. Zaparkować będzie można na terenie Placu Zebrań Ludowych. Postój taxi będzie przy ul. 3 go Maja poniżej Dworca PKS. W sobotę 28 października wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się na ul. Dąbrowskiego oraz 3 Maja.

Jak dojechać na Cmentarz św. Franciszka?

Dojazd do Cmentarza Św. Franciszka na Siedlcach możliwy będzie od ul. Kartuskiej, od ul. Nowolipie do ul. Zielony Stok. Miejsca postojowe dla odwiedzających tę nekropolię wyznaczono na jezdni ul. Nowolipie, w relacji Schuberta – Kartuska.

Jak dojechać na Cmentarz św. Ignacego?

Do Cmentarza Św. Ignacego na Oruni dojechać będzie można jednokierunkowym wjazdem od ul. Trakt Św. Wojciecha przez most (na wysokości posesji nr 37). Wyjazd jednokierunkowym fragmentem ul. Brzegi (od mostu do ul. Cienistej). Odcinek ul. Brzegi od ul. Podmiejskiej do mostu będzie wyłączony z ruchu. Miejsca postojowe wyznaczone zostaną na jednokierunkowym odcinku wzdłuż ul. Brzegi (ok. 80 miejsc parkingowych). Ul. Stoczniowców będzie jednokierunkowa.

Jak dojechać na Cmentarz św. Jadwigi?

Dojazd w rejon Cmentarza Św. Jadwigi w Nowym Porcie możliwy będzie wyłącznie od strony ul. Marynarki Polskiej jednokierunkową ul. Wyzwolenia. Ul. Ks. Góreckiego zostanie wyłączona z ruchu ogólnego z wyjątkiem taxi z wjazdem od strony ul. Marynarki Polskiej przy Morskim Domu Kultury. Miejsca postojowe wyznaczone będą na parkingu Morskiego Domu Kultury.

Jak dojechać na Cmentarz Sobieszewski?

Nie przewidziano wprowadzenia zmian w organizacji ruchu.

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Sobota i niedziela 28, 29 października

Tramwaje

W sobotę 28 października obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy, a w niedzielę 29 października świąteczne. Dodatkowo uruchomiona zostanie linia 18.

Linia 18

W godz. 09:00-18:00 funkcjonować będzie specjalna linia cmentarna na trasie Stogi – Śródmieście SKM – Łostowice Świętokrzyska. W sobotę 28.10.2023 r. tramwaje kursować będą co 20 minut, a w niedzielę 29.10.2023 r. w godz. 09:00-12:00 co 30 minut, w godz. 12:00-18:00 co 20 minut.

Autobusy

W sobotę 28 października obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy, a w niedzielę 29 października świąteczne. Dodatkowo w te dni wprowadzone zostaną zmiany:

Linia 107

W godz. 08:00-16:00 zwiększenie częstotliwości kursowania do 45 minut.

Linie 115, 162, 227

W godz. 08:00-16:00 zwiększenie częstotliwości kursowania do 10 minut.

Linie 116, 136

Od pierwszych porannych kursów w obu kierunkach autobusy pojadą al. Żołnierzy Wyklętych z pominięciem ul. Słowackiego (na odcinku od ul. Chrzanowskiego do skrzyżowania ulicy Słowackiego z al. Żołnierzy Wyklętych).

W kierunku Matemblewa/Niedźwiednika:

Obowiązywać będą przystanki tymczasowe: „Zabytkowa” 02, „Cmentarz Srebrzysko” 02.

Przystanki nieobsługiwane: „Chrzanowskiego” 02, „Srebrniki” 02.

W kierunku Wrzeszcza PKP:

Obowiązywać będą przystanki tymczasowe: „Trawki” (n/ż) 01, „Cmentarz Srebrzysko” 01.

Przystanki nieobsługiwane: „Trawki” (n/ż) 03, „Srebrniki” 01, „Chrzanowskiego” 01.

Linia 601

W godz. 09:00-17:00 specjalna linia cmentarna na trasie: WAŁY PIASTOWSKIE – Dworzec Główny – Podwale Grodzkie - Hucisko – Kartuska – Łostowicka – CMENTARZ ŁOSTOWICKI i z powrotem. Autobusy będą jeździć co około 20 minut.

Linia 627

W godz. 08:00-16:00 specjalna linia cmentarna (łącząca dwie największe nekropolie) na trasie: ŻABIANKA SKM – Subisława – Pomorska – Chłopska – Rzeczypospolitej – Hynka – Żołnierzy Wyklętych – Cmentarz Srebrzysko - Słowackiego – Potokowa – Rakoczego – Nowolipie – Łostowicka – Cmentarz Łostowicki - Witosa – CHEŁM WITOSA i z powrotem. Autobusy będą jeździć co około 10 minut.

Poniedziałek, wtorek 30, 31 października

Tramwaje

Obowiązywać będą powszednie rozkłady jazdy.

Autobusy

Obowiązywać będą powszednie rozkłady jazdy dla dni nauki szkolnej, z opisanymi poniżej zmianami:

Linie 115, 162

W godz. 09:00-14:00 zwiększenie częstotliwości kursowania do 10 minut.

Linie 116, 136

W obu kierunkach autobusy będą jeździć al. Żołnierzy Wyklętych z pominięciem ul. Słowackiego (na odcinku od ul. Chrzanowskiego do skrzyżowania ulicy Słowackiego z al. Żołnierzy Wyklętych).

W kierunku Matemblewa/Niedźwiednika:

Obowiązywać będą przystanki tymczasowe: „Zabytkowa” 02, „Cmentarz Srebrzysko” 02.

Przystanki nieobsługiwane: „Chrzanowskiego” 02, „Srebrniki” 02.

W kierunku Wrzeszcza PKP:

Obowiązywać będą przystanki tymczasowe: „Trawki” (n/ż) 01, „Cmentarz Srebrzysko” 01.

Przystanki nieobsługiwane: „Trawki” (n/ż) 03, „Srebrniki” 01, „Chrzanowskiego” 01.

Linia 227

W godz. 09:00-16:00 zwiększenie częstotliwości kursowania do 10 minut.

Środa, 1 listopada – dzień Wszystkich Świętych

Tramwaje

Obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy z poniższymi zmianami:

Linia 2

Tramwaje jeździć będą według rozkładu jazdy zbliżonego do sobotniego, z niewielkimi przesunięciami godzin odjazdów.

Linia 3

W godzinach około 09:00-20:00 linia będzie miała wydłużoną trasę Łostowice Świętokrzyska – Wilanowska (Cmentarz Łostowicki) – Śródmieście – Brzeźno – Nowy Port – i z powrotem. W pozostałych godzinach (04:00-09:00 i 20:00-23:00) linia będzie funkcjonować na stałej trasie (Brzeźno – Łostowice Świętokrzyska). W godzinach 11:00-18:00 częstotliwość zostanie zwiększona do 10 minut.

Linie 6 i 10

W godzinach około 10:00-18:00 tramwaje zwiększą częstotliwość kursowania do 10 minut.

Linia 11

Uruchomienie na stałej trasie, w godzinach około 10:00-17:00 z częstotliwością 10-20 minut.

Linia 18

Specjalna linia cmentarna funkcjonować będzie na trasie Stogi – Łostowice Świętokrzyska, w godz. około 10:00-18:00 z częstotliwością co 10-20 minut.

Autobusy

Obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy. Ponadto:

Linia 107

W godz. 08:00-16:00 zwiększenie częstotliwości kursowania do 45 minut.

Linia 108

W godz. 08:00-16:00 zwiększenie częstotliwości kursowania do 20-40 minut (w koordynacji z linią 208 autobusy będą kursować przez Chełm co 20 minut).

Zmieniony przebieg trasy w kierunku Wałów Piastowskich, ulicami: Cienistą oraz Brzegi, z wyłączeniem ulic: Worcella, Styp-Rekowskiego, Reformackiej i Stoczniowców.

Obowiązywać będą przystanki tymczasowe: „Chełm Cienista” 04 oraz „Brzegi” (n/ż) 01.

Nieobsługiwane będą przystanki: „Chełm Cienista” 01, „Worcella” 01, „Reformacka” 01, „Cmentarna” 01. Powrót w kierunku Chełmu stałą trasą, tj. bez zmian. Przystanek „Cmentarna” 02 będzie stały.

Linia 111

W godz. 08:00-16:00 zwiększenie częstotliwości kursowania do 20 minut.

Linia 115

W godz. 08:00-16:00 zwiększenie częstotliwości kursowania do 10 minut.

Linie 116 i 136

W godz. 08:00-16:00 zwiększenie częstotliwości kursowania do 30 minut.

W obu kierunkach autobusy pojadą al. Żołnierzy Wyklętych z pominięciem ul. Słowackiego (na odcinku od ul. Chrzanowskiego do skrzyżowania ulicy Słowackiego z al. Żołnierzy Wyklętych).

W kierunku Matemblewa/Niedźwiednika:

Obowiązywać będą przystanki tymczasowe: „Zabytkowa” 02, „Cmentarz Srebrzysko” 02.

Przystanki nieobsługiwane: „Chrzanowskiego” 02, „Srebrniki” 02.

W kierunku Wrzeszcza PKP:

Obowiązywać będą przystanki tymczasowe: „Trawki” (n/ż) 01, „Cmentarz Srebrzysko” 01.

Przystanki nieobsługiwane: „Trawki” (n/ż) 03, „Srebrniki” 01, „Chrzanowskiego” 01.

Linia 117

Ulica Czyżewskiego będzie jednokierunkowa. Dlatego, w kierunku pętli Jelitkowo Kapliczna autobusy pojadą przez al. Grunwaldzką. Pominięte ulice: Czyżewskiego, Opacka i Opata Rybińskiego.

Obowiązywać będzie przystanek tymczasowy: „Hołdu Pruskiego” 91 przy ul. Piastowskiej (przy skrzyżowaniu z al. Grunwaldzką). Autobusy obsłużą wszystkie przystanki na zmienionej trasie, tj.: „Nadwodna” 01, „Górskiego” 02, „Opacka” (n/ż) 04.

Przystanki nieobsługiwane: „Czyżewskiego” 01, „Bobrowa” 02, „Cmentarz Oliwski” 02, „Archikatedra Oliwska” 01, „Cystersów” 01, „Oliwa Pętla Tramwajowa” 08.

W kierunku Sopotu trasa i przystanki bez zmian.

Linie: 120, 122, 157, 210

W godz. 08:00-16:00 zwiększenie częstotliwości kursowania do 30 minut.

Linia 175

W godz. 08:00-16:00 zwiększenie częstotliwości kursowania do 10 minut.

Ulica Cedrowa będzie jednokierunkowa. Dlatego obowiązywać będą zmiany:

W kierunku Maćków:

Autobusy pojadą objazdem przez ul. Łostowicką (z pominięciem ul. Cedrowej).

Obowiązywać będą tymczasowe przystanki: „Emaus” 03, „Cmentarz Łostowicki” 01, „Wilanowska” 04. Przystanki nieobsługiwane: „Emaus” 02, „Zielony Stok” 02, „Pagórkowa” 02, „Myśliwska” 02, „Migdałowa” 02, „Cedrowa” 02, „Kielecka” 01.

W kierunku Siedlec:

Trasa bez zmian.

Linia 208

W kierunku Muzeum II Wojny Światowej obowiązywać będzie zmiana trasy. Autobusy pojadą ulicami: Cienistą – Brzegi, pominięte ulice: Worcella, Styp-Rekowskiego, Reformacka i Stoczniowców.

Obowiązywać będą przystanki tymczasowe: „Chełm Cienista” 04 oraz „Brzegi” (n/ż) 01.

Nieobsługiwane przystanki: „Chełm Cienista” 01, „Worcella” 01, „Reformacka” 01, „Cmentarna” 01.

W kierunku Łostowic Świętokrzyskiej bez zmian. Przystanek „Cmentarna” 02 będzie stały.

Linia 227

W godz. 08:00-16:00 zwiększenie częstotliwości kursowania do 8 minut.

Linia 601

Specjalna linia cmentarna na trasie WAŁY PIASTOWSKIE – Dworzec Główny - Podwale Grodzkie – Hucisko – Kartuska – Łostowicka – cmentarz Łostowicki i z powrotem.

W godz. 09:00-10:00 i 17:00-18:00 częstotliwość kursowania co 20 minut, w godz. 10:00-17:00 co 10 minut.

Linia 610

Specjalna linia cmentarna łącząca dwa największe cmentarze: Srebrzysko i Łostowicki, na trasie: WRZESZCZ PKP – Dmowskiego – al. Żołnierzy Wyklętych – Słowackiego – Potokowa – Rakoczego – Nowolipie – Łostowicka – cmentarz Łostowicki i z powrotem. Autobusy jeździć będą w godz. 08:00-16:00, co 4 minuty.

Linia 627

Specjalna linia cmentarna łącząca dwa największe cmentarze: Srebrzysko i Łostowicki. Trasa: Żabianka SKM – Subisława – Pomorska – Chłopska – Rzeczypospolitej – Hynka –

Żołnierzy Wyklętych – Cmentarz Srebrzysko – Słowackiego – Potokowa – Rakoczego – Nowolipie – Łostowicka – Cmentarz Łostowicki – Witosa - Chełm Witoasa i z powrotem.

Autobusy kursować będą w godz. 08:00-16:00 co 8 minut.

Czwartek, 2 listopada

Autobusy

Obowiązywać będą powszednie rozkłady jazdy dla dni nauki szkolnej, z opisanymi poniżej zmianami:

Linie 115, 162

W godz. 09:00-14:00 zwiększenie częstotliwości kursowania do 10 minut.

Linia 227

W godz. 09:00-16:00 zwiększenie częstotliwości kursowania do 10 minut.

Tramwaje

Obowiązywać będą powszednie rozkłady jazdy.

Czytaj też: Strażacy z Gdańska mają nowego psiego funkcjonariusza! To urocza Mia

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze