policja

Groźby i atak sekatorem. Wszystko przez zazdrość

Kilka razy uderzył sekatorem o rok młodszego mężczyznę z sąsiedniego bloku i groził mu, a wszystko to przez zazdrość o kobietę – tak funkcjonariusze relacjonują działania pijanego 50-latka zatrzymanego w centrum Gdańska po awanturze w piątek, 4 listopada 2022 roku. Mężczyźnie grożą nawet 2 lata więzienia i ma on zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.
Jacek
Wierciński
8.11.2022 / 15:46

Do nietypowej sytuacji, o której sygnał trafił do funkcjonariuszy z komisariatu przy ul. Długa Grobla w Gdańsku doszło w piątkowy wieczór.

- Policjanci z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który groził 49-latkowi i zaatakował go sekatorem, po tym, jak dowiedział się, że w jego mieszkaniu przebywa znajoma, o którą był zazdrosny. Na skutek zdarzenia pokrzywdzony doznał lekkich obrażeń ciała – mówi podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. - Podejrzany usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała i decyzją prokuratora dostał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i został objęty policyjnym dozorem – dodaje.

Z ustaleń mundurowych wynika, że w mieszkaniu, gdzie doszło do awantury odbywało się spotkanie grupy znajomych. Podczas niego do lokalu wszedł mężczyzna i zaczął grozić jego właścicielowi oraz kilkukrotnie – na szczęście niezbyt groźnie, bowiem powodując tylko lekkie obrażenia „poniżej 7 dni” - uderzył go sekatorem. Gospodarzowi udało się wyrzucić napastnika z mieszkania i zabezpieczyć sekator, który miał on ze sobą.

ZOBACZ TEŻ: Zabójstwo mężczyzny na gdańskim Chełmie! Trwa intensywne dochodzenie

- Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego i po ustaleniu szczegółów zdarzenia oraz rysopisu sprawcy w bloku obok zatrzymali 50-latka z Gdańska, który był pijany. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca zaatakował właściciela mieszkania, po tym, jak dowiedział się, że przebywa u niego znajoma, o którą był zazdrosny – relacjonuje podinsp. Magdalena Ciska.

Jak słyszymy, zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić sprawcy zarzuty uszkodzenia ciała i kierowania gróźb karalnych, a w niedzielę 6 listopada 2022 r., prokurator zadecydował, że zostanie on objęty dozorem policyjnym oraz ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu i kierowanie gróźb karalnych 50-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze