Groził pistoletem pneumatycznym. Był kompletnie pijany

Do policyjnego aresztu trafił 33-letni obywatel Ukrainy, który na ul. Cystersów w Gdańsku groził bronią przypadkowo napotkanej osobie. W ciągu kilku minut od zgłoszenia policjanci zatrzymali sprawcę oraz zabezpieczyli pistolet pneumatyczny, który miał przy sobie. 33-letni mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie
Redakcja
Zawsze Pomorze
25.04.2023 / 12:04

W niedzielę około godziny 14:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że idący ulicą Cystersów nieznany mężczyzna groził przechodniowi przedmiotem przypominającym broń. We wskazany rejon natychmiast został skierowany patrol.

Policjanci dojechali w ciągu kilku minut i podczas przeszukania terenu w okolicy ul. Opata Jacka Rybińskiego zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. 33-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany. Przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli pistolet pneumatyczny. Po jego sprawdzeniu okazało się, że jest nienaładowany, a na jego posiadanie nie jest wymagane zezwolenie. Okazało się też, że zatrzymany 33-latek był pijany.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Samobójstwo w areszcie w Gdańsku! Więzień targnął się na swoje życie

Badanie wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze