zmiany na skrzyżowaniu ul. Jaśkowa Dolina i Matuszewskiego w Gdańsk

Zamknięte dla ruchu pojazdów od poniedziałku, 8 maja zostaną wjazd i wyjazd z ul. Jaśkowa Dolina w ul. Matuszewskiego

Remont skrzyżowania przy ul. Jaśkowa Dolina i Matuszewskiego w Gdańsku. Będą zmiany w organizacji ruchu

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku, 8 maja zamknięte dla ruchu pojazdów zostaną wjazd i wyjazd z ul. Jaśkowa Dolina w ul. Matuszewskiego w Gdańsku. Natomiast od poniedziałku, 15 maja wyłączona z użytkowania zostanie znajdująca się tam zatoka autobusowa w kierunku Piecek-Migowa.
Olek
Knitter
5.05.2023 / 08:30

Kolejne zmiany na Jaśkowej Dolinie w Gdańsku. Będą utrudnienia!

Na skrzyżowaniu ulic Jaśkowa Dolina i Matuszewskiego w Gdańsku w poniedziałek, 8 maja rozpocznie się remont. Prace przeprowadzą prywatni inwestorzy. Zakończenie przebudowy tego skrzyżowania planowane jest na koniec sierpnia.

Jak informuje Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, remont skrzyżowania ulic Jaśkowa Dolina i Matuszewskiego poprawi obsługę komunikacyjną powstającego w jego sąsiedztwie osiedla mieszkaniowego.

– Poszerzenie fragmentu jezdni Jaśkowej Doliny umożliwi wyznaczenie osobnych pasów do skrętu w ulicę Matuszewskiego oraz na teren osiedla. Pasy oddzielone będą wyspami segregującymi ruch. Wyznaczone zostanie również przejście dla pieszych wyposażone w azyl. Z kolei istniejące przejście i przejazd rowerowy przez ul. Matuszewskiego zostaną wyniesione, co podniesie poziom bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów. Jest to szczególnie ważne, ze względu na sąsiedztwo przedszkola. Zakres prac obejmuje również likwidację zatoki autobusowej w kierunku Wrzeszcza. Autobusy w tym miejscu zatrzymywać się będą na jezdni – wymienia Magdalena Kiljan.

PRZECZYTAJ TEŻ: Migowska dwukierunkowa, na Jaśkowej wahadło dla autobusów i ciężarówek

Ulica Jaśkowa Dolina zyska też nową nawierzchnię bitumiczną. Wykonane zostanie również nowe oświetlenie.

Kolejne zmiany na Jaśkowej Dolinie w Gdańsku. Zmiana organizacji ruchu

Remont spowoduje zmianę organizacji ruchu.

  • Od poniedziałku, 8 maja zamknięte dla ruchu pojazdów zostaną wjazd i wyjazd z ul. Jaśkowa Dolina w ul. Matuszewskiego.
  • Dojazd do ulicy Matuszewskiego będzie możliwy tylko od ulicy Piecewskiej.
  • Od poniedziałku, 15 maja wyłączona z użytkowania zostanie zatoka autobusowa w kierunku Piecek-Migowa (przystanek zostanie przeniesiony obok zatoki).

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze