łapy kota

W Gdańsku włożyli kota do zamrażalnika i czekali na jego śmierć. Sprawców czeka kara

Na Przymorzu dwóch mężczyzn zabiło kota. Wcześniej znęcali się nad nim ze szczególnym okrucieństwem: włożyli zwierzę do zamrażalnika i czekali aż umrze. Jeden ze sprawców był już karany za znęcanie się nad zwierzętami. Teraz obaj odpowiedzą za to przestępstwo.
Olek
Knitter
11.01.2023 / 10:19

Policjanci z komisariatu przy ul. Obrońców Wybrzeża w poniedziałek, 9 stycznia otrzymali zgłoszenie, iż w mieszkaniu na Przymorzu dwaj mężczyźni zabili kota.

Znęcali się nad kotem w Gdańsku! Włożyli zwierzę do zamrażalnika

– Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy, podczas nieobecności właścicielki zwierzęcia, m.in. włożyli kota do zamrażalnika. Mężczyźni robili zdjęcia i nagrywali to zdarzenie. Sprawcy zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach w Nowym Porcie – informuje mł.asp. Marek Kobiałko, rzecznik prasowy policji w Gdańsku.

PRZECZYTAJ TEŻ: 22-latek znęcał się nad kotem. Teraz najbliższe tygodnie spędzi w areszcie

Okazali się nimi mężczyźni w wieku 37 i 44 lat. We wtorek, 10 stycznia zostali oni doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych. Obaj usłyszeli zarzuty za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem i uśmiercenie kota.

sprawcy znęcania się nad kotem w Gdańsku

Na Przymorzu dwóch mężczyzn zabiło kota. Wcześniej znęcali się nad nim ze szczególnym okrucieństwem

Jak się okazało, 44-latek był już wcześniej karany za znęcanie się nad zwierzętami, dlatego za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy. Dodatkowo mężczyzna ten usłyszał zarzuty za kradzieże. Decyzją sądu, trafił on do aresztu na dwa miesiące. Natomiast 37-latek został objęty dozorem policyjnym.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kobieta znęcała się nad zwierzętami. Akt oskarżenia w sądzie

Za przestępstwo znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem oraz uśmiercenie zwierzęcia grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca działał w warunkach powrotu do przestępstwa, za tego typu czyn grozi kara do 7 i pół roku więzienia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze