Przystań Widna 2A, Gdynia

Gdynia: Przystań Widna 2A już otwarta!

Dom Sąsiedzki i Biblioteka Witomino, czyli Przystań Widna 2A przy skrzyżowaniu ulic Rolniczej i Chwarznieńskiej na Witominie w Gdyni, zostały oficjalne otwarte we wtorek, 26 września. Uroczystość odbyła się o godzinie 12:00, a do godziny 19:00 trwały wspólne aktywności. Przygotowali je Laboratorium Innowacji Społecznych oraz Biblioteka Gdynia.
Patrycja
Lniska
27.09.2023 / 07:00

Przystań Widna 2A w Gdyni już otwarta!

Przystań Widna 2A stanęła – w ramach rewitalizacji zachodniej części Witomina-Radiostacji – na niezabudowanym wcześniej placu w sercu dzielnicy, dzięki czemu blisko tu mają wszyscy mieszkańcy Witomina. Z kolei połączenie funkcji Biblioteki Gdynia i Domu Sąsiedzkiego sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mam nadzieję, że, tak jak w innych dzielnicach, w których działają Przystanie, mieszkańcy będą współtworzyć to miejsce poprzez, na przykład, prowadzenie zajęć dla sąsiadów – zauważa Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak w końcu ta polska Wigilia wygląda? O sąsiadach, którzy patrzą na nasze święta przez okno

W dwóch białych nowoczesnych budynkach powstał Dom Sąsiedzki, w którym do dyspozycji zostały oddane m.in. wielofunkcyjna sala sąsiedzka, kuchnia i sala do ćwiczeń oraz Biblioteka Witomino. Znajdziemy w niej bogaty księgozbiór, ofertę wydarzeń kulturalnych dla osób w każdym wieku, dwustronną mapę do gier bitewnych, piłkarską matę do dryblingu oraz hula hopy.

Na amfiteatralnym patio znajdują się mała architektura, fontanna posadzkowa i dużo zieleni: trawy i byliny. Zasadzono też 17 drzew.

PRZECZYTAJ TEŻ: Boisko na Witominie z nową grafiką. Projekt wzbudza mieszane uczucia

Łączna powierzchnia Przystani Widna 2A to blisko 900 m kw., w pełni dostosowanych do potrzeb osób w różnym wieku i o różnej sprawności. W budynku znajdują się windy, nie ma progów, drzwi są szerokie, a sufity akustyczne, dzięki czemu nie powstaje pogłos. Dodatkowo na patio chodnik jest nachylony pod kątem umożliwiającym poruszanie się wózkiem.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze