klub Maxim w Gdyni

Gdynia sprzedała nieruchomość obok dawnego Maxima w Orłowie

Za ponad 23 miliony złotych samorząd Gdyni sprzedał nieruchomość przy ul. Orłowskiej, sąsiadującą z działką na której znajdował się słynny lokal Maxim. Nowy właściciel - spółka Invest Komfort nie będzie jednak mieć pełnej swobody w zabudowie zakupionego gruntu. Natomiast wokół samego Maxima nadal toczy się postępowanie co do ustalenia prawa własności terenu.
Piotr
Piesik
6.05.2022 / 18:51

Niewiele jest w Gdyni miejsc podobnie znanych jak klub Maxim - choć to specyficzna dość sława, rodem z półświatka i popkultury - wielkie zainteresowanie towarzyszy więc wszelkim wydarzeniom tego kwartału Orłowa. Dawny klub nocny leży w ruinie, miasto wystawiło natomiast na sprzedaż nieruchomość przy ul. Orłowskiej 17, sąsiadującą z działką z Maximem. 

W licytacji najwyższą ofertę złożyła spółka deweloperska Invest Komfort. Za dwie sąsiednie działki o łącznej powierzchni 3707 m kw. zapłaci 23 mln 32 tys. 242 złote. Przedmiotem licytacji był teren dziś niezabudowany, o dość regularnym, prostokątnym kształcie, położony w bardzo atrakcyjnym miejscu, bowiem ul. Orłowska prowadzi na molo i do plaży.

Nabywca będzie mógł na zakupionym terenie wznieść obiekty budownictwa wielorodzinnego lub obiekty turystyki i kultury. Dodatkowym ograniczeniem jest ochrona konserwatorska historycznego rozplanowania i zabudowy zespołu willowo-letniskowego Orłowa, w którym znajduje się wspomniana działka. Już 11 lat ciągnie się spór wnuka hr. Witołda Kukowskiego z miastem o zwrot zabranego przez władze PRL majątku w Kolibkach. Jeszcze po wojnie właścicielką terenu przy ul. Orłowskiej była Melania Benke, była więźniarka obozu w Ravensbrück, siostra żony zamordowanego w Piaśnicy polskiego patrioty Witołda Kukowskiego.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze