Bramkarz Gedanii 1922 na testach w Sportingu Lizbona

Lechia w piątek, 25 listopada pokonała w sparingu Gedanię 1922 1:0. Dla trenerów obu drużyn była to okazja, żeby zobaczyć, jak prezentują się ci zawodnicy, którzy w rundzie jesiennej grali mniej. W Gedanii zabrakło Jakuba Zielińskiego, którego sprawdza Sporting Lizbona.
Lechia Gdańsk-Gedania 1922

Mimo że, zarówno ekstraklasa, w której występuje gdańska Lechia, jak i III liga, gdzie gra Gedania 1922, zakończyły jesienne zmagania, to trenerzy Marcin Kaczmarek i Krystian Ryczkowski postanowili rozegrać sparing. Zanim piłkarze obu tych klubów udadzą się na urlop, szkoleniowcy chcieli jeszcze dać szansę pokazania się zmiennikom. To było też spowodowane licznymi absencjami chorobowymi, które w przypadku Lechii zebrały spore żniwo. W drużynie biało-zielonych z tego powodu nie zagrali m.in.:. Flavio Paixao, Kacper Sezonienko, Conrado, David Stec, Filip Koperski oraz leczący urazy Jakub Kałuziński, Joel Abu Hanna i Kristers Tobers. Mecz z trybun stadionu przy ul. Traugutta oglądał Duszan Kuciak.

Biało-zieloni przystąpili do tego sparingu w zaledwie 13-osobowym składzie. Lepiej pod tym względem prezentowała się Gedania, w barwach której nie zagrali tylko: Wojciech Zyska, Filip Sosnowski i Jakub Zieliński, który przebywa na testach w Sportingu Lizbona.

Jakub Zieliński, bramkarz Gedanii 1922 na testach w Sportingu Lizbona

Przypomnijmy, że Jakub Zieliński to zaledwie 14-letni bramkarz, który po raz pierwszy stanął między słupkami we wrześniowym sparingu Lechii z Gedanią 1922, a potem rozegrał siedem spotkań w III lidze, spisując się bardzo dobrze.

Zdecydowano, że sparingowe derby Gdańska będą krótsze, bo zagrano dwa razy po 30 minut. Wygrała je Lechia 1:0 (bramka Bassekou Diabate w 28. minucie), ale gdański III-ligowiec zaprezentował się bardzo korzystnie na tle ekstraligowego przeciwnika. We wrześniu obie te drużyny, choć w nieco innych składach i dłuższym czasie gry, spotkały się przy ul. Traugutta. Wtedy Lechia wygrała 6:0.

WIĘCEJ O TYM MECZU PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Koszulka od „Generała” dla chłopców z Gedanii