Kino Żeglarz w Jastarni

Kino studyjne w Jastarni uratowane! Fundacja Kina Żeglarz z nagrodą

Za „powstrzymanie od upadku kina studyjnego w Jastarni w kategorii Kreatywna Zmiana 2021” nagrodę otrzymała Fundacja Kina Żeglarz z Jastarni. Wyróżnienie odebrała jej założycielka Patrycja Blindow. – Bez Was nic by się nie udało – mówią przedstawiciele fundacji.
Redakcja
Zawsze Pomorze
5.10.2022 / 13:22

– Fundacja Kina Żeglarz z nagrodą Marszałka Województwa Pomorskiego za „powstrzymanie od upadku kina studyjnego w Jastarni w kategorii Kreatywna Zmiana 2021” z okazji Światowego Dnia Turystyki 2022 r. – relacjonuje Kino Żeglarz w Jastarni.

Jak się dowiadujemy, wyróżnienie zostało złożone na ręce „założycielki i wolontariuszki” Fundacji Kina Żeglarz Patrycji Blindow. W uzasadnieniu powiedziano, że to za zrzutkę, podczas której udało się zebrać prawie 200 procent założonej kwoty, „za kalambury, za przetrwanie i za zainteresowanie ogólnopolskich mediów”.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kino Helios wraca do Galerii Kociewskiej w Tczewie

– Drodzy – my tylko odbieramy nagrodę, ale to, że Żeglarza udaje się ratować od upadku, to Wasza zasługa! Dziękujemy za każde wsparcie – i to finansowe, ale też za każde dobre słowo, za każdą wizytę, za każde udostępnienie i za każdego lajka. Bez Was nic by się nie udało. Dziękujemy! A panu marszałkowi Mieczysławowi Strukowi i władzom województwa pomorskiego bardzo dziękujemy za dostrzeżenie i wyróżnienie. To dla nas bardzo wiele. Zwłaszcza w dniu 25. rocznicy śmierci Bogdana Blindowa, bez którego nasza kinowa pasja by nie istniała. Niezmiennie – naszym największym marzeniem, jako jedynego kina, które przetrwało w powiecie puckim, jest modernizacja kina tak, by mogło działać cały rok, nie tylko wzbogacając ofertę turystyczną regionu i wpływając na wydłużenie sezonu nadmorskiego, ale także przeciwdziałając wykluczeniu z życia kulturalnego mieszkańców naszego ukochanego półwyspu” – czytamy w relacji z tego wydarzenia.

Kilka dni wcześniej Patrycja Blindow odebrała także nagrodę Kinarza/Kiniarki roku 2021, przyznawaną przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych. Dedykowała ją pamięci dziadka, legendarnego kiniarza Bogdana Blindowa, w 25. rocznicę jego śmierci.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze