zniszczony cemntarz radziecki w Kartuzach

Pijany mężczyzna zniszczył cmentarz żołnierzy radzieckich
w Kartuzach. Usłyszał zarzuty

Cmentarz żołnierzy radzieckich w Kartuzach został zdewastowany. Mężczyzna, który dokonał zniszczeń, na widok policjantów rzucił się do ucieczki. Szybko został zatrzymany. Okazało się, że był nietrzeźwy. 38-latek spowodował straty oszacowane na 50 tysięcy złotych. Usłyszał już w prokuraturze zarzuty.
Piotr
Piesik
17.01.2023 / 12:23

Agresja Rosji na Ukrainę spowodowała w naszym kraju radykalny wzrost niechęci do wszelkich pozostałości po Armii Czerwonej. Usuwane są pomniki czy miejsca pamięci, natomiast w spokoju pozostawiane cmentarze poległych żołnierzy, stanowiące nekropolie wojenne. Pod wpływem alkoholu pewien mieszkaniec powiatu kartuskiego miał jednak inne zdanie.

Pijany mężczyzna zniszczył cmentarz żołnierzy radzieckich w Kartuzach

Późnym wieczorem w sobotę, 14 stycznia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał wiadomość o dewastowaniu cmentarza żołnierzy radzieckich w tym mieście. Na miejsce udali się policjanci, którzy w pobliżu nekropolii zauważyli mężczyznę. Ten na ich widok rzucił się do ucieczki, lecz po krótkim pościgu został zatrzymany. Był to 38-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Po przewiezieniu do komendy zbadano jego trzeźwość – w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. 

PRZECZYTAJ TEŻ: Nieznani sprawcy ukradli z cmentarza w Kartuzach cały nagrobek!

zniszczony cemntarz radziecki w Kartuzach

Po przesłuchaniu mężczyzna usłyszał trzy zarzuty: znieważenia pomnika upamiętniającego zdarzenie historyczne, znieważenia miejsca spoczynku zmarłych oraz zniszczenia mienia. Wyrządzone szkody są poważne, oszacowano je na 50 tysięcy złotych

PRZECZYTAJ TEŻ: Zniszczone nagrobki na cmentarzu w Prabutach! Policjanci prowadzą intensywne czynności

Prokurator rejonowy z Kartuz wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w wysokości 1,5 tysiąca złotych.

zniszczony cemntarz radziecki w Kartuzach

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze