Sprawcy kradzieży spowodowali straty szacowane na pół miliona złotych

Kwidzyn: Kradli olej i miedź z transformatorów. Starty? Pół milion złotych

Złodzieje kradną dosłownie wszystko. Kwidzyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli olej oraz miedź z transformatorów energetycznych. Spowodowali straty szacowane na pół miliona złotych, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Piotr
Piesik
27.10.2023 / 12:06

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie zostali powiadomieni o kradzieży oleju z transformatorów energetycznych na terenie miasta. Natychmiast ruszyły działania operacyjne, dzięki czemu udało się ustalić, gdzie mogą znajdować się sprawcy. Dwóch mężczyzn zatrzymano zaraz po tym, jak próbowali dokonać kradzieży z kolejnego urządzenia. 

Sprawcami okazali się 27-letni mieszkaniec Torunia oraz 53-letni mieszkaniec Ciechocinka - jak widać, dokonywali przestępstw na tzw. "gościnnych występach". W trakcie dochodzenia ustalono, że skradli łącznie 30 ton oleju transformatorowego oraz 11 ton miedzi. Straty oszacowano na ponad 500 tysięcy złotych. Zabezpieczono także narzędzia służące do kradzieży.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kradł drogie perfumy i kremy. W końcu wpadł

Do czego służy olej w transformatorach energetycznych? Pełni on w urządzeniu funkcje - chłodzenia oraz izolacji, zabezpiecza też przed korozją, chroni przed dostępem wilgoci. By transformator mógł prawidłowo działać, konieczne jest stosowanie oleju o odpowiednich właściwościach oraz określonej ilości. Kradzież oleju mogła więc prowadzić nawet do awarii urządzeń. 

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Kodeks karny przewiduje za takie przestępstwo karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze