Śmiertelnie potrącił i uciekł. Jest decyzja o areszcie

Policjanci z Kwidzyna prowadzą dochodzenie w sprawie okoliczności wypadku, do którego doszło na ul. Polnej w tym mieście. Samochód osobowy potrącił mężczyznę, który wszedł z rowerem na przejście dla pieszych. Niestety wskutek poniesionych obrażeń poszkodowany zmarł. Sprawca wypadku został osadzony na 3 miesiące w areszcie.
Piotr
Piesik
12.09.2022 / 13:53

Do wypadku doszło w piątek wieczorem na ul. Polnej w Kwidzynie. Według wstępnych ustaleń policjantów, przed przejściem dla pieszych zatrzymał się samochód, by przepuścić pieszego wchodzącego na przejście z rowerem. W tym samym czasie nadjechał samochód osobowy mazda, prowadzony przez 28-letniego kierującego. Auto poruszające się z dużą prędkością wyprzedziło pojazd stojący przed przejściem i potrąciło pieszego.

Potem sprawca zdarzenia nie zatrzymał się, by udzielić pomocy poszkodowanemu i odjechał z miejsca zdarzenia. Samochód porzucił kilkaset metrów dalej. Poszkodowany 23-letni mężczyzna mimo reanimacji prowadzonej przez ratowników medycznych zmarł.

Młody mężczyzna wszedł z rowerem na przejście dla pieszych i został potrącony przez samochód. Niestety zmarł wskutek poniesionych obrażeń 

Natychmiast wszczęto poszukiwania sprawcy. Już po kilkunastu minutach udało się ustalić, gdzie może on przebywać. Został zatrzymany przez policjantów. Badanie trzeźwości wykazało, że nie znajdował się pod wpływem alkoholu, lecz pobrano jeszcze krew do szczegółowych badań. Pod nadzorem prokuratora podjęto dochodzenie i zabezpieczono ślady na miejscu wypadku.

Decyzją sądu zastosowano wobec sprawcy trzymiesięczny areszt. Kierujący musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami, ponieważ jeśli następstwem wypadku jest śmierć człowieka, sąd może wymierzyć karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Dochodzi do tego zakaz prowadzenia pojazdów, który może być nawet dożywotni.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze