ul. Miętowa w Lęborku

Jedna z nowych ulic, przy ul. Miętowej, w Lęborku

Dziesięć nowych ulic
w Lęborku za ponad 9 mln zł

Dziesięć dróg za ponad 9 mln zł oddano niedawno do użytku w Lęborku. To największa tegoroczna inwestycja drogowa w mieście.

Olek
Knitter
7.08.2023 / 13:00

Dziesięć nowych ulic w Lęborku

W Lęborku informują, że zakończyła się już budowa dziesięciu dróg na osiedlu „Lębork Wschód”. Była to największa drogowa inwestycja realizowana w 2023 roku przez lęborski samorząd, który na te zadania z Rządowego Funduszu Polski Ład pozyskał 95 proc. dofinansowania, czyli 8,8 mln zł. Wartość wszystkich umów z wykonawcami opiewała na 9,3 mln zł.

PRZECZYTAJ TEŻ: Lębork wybuduje 120 mieszkań. Miasto z dużą dotacją

– Inwestycję zrealizowały dwie firmy: Strabag wybudował ulice: Wrzosową, Miodową, Miętową, Poziomkową, Jeżynową i Jagodową, a Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Przemysława Kozłowskiego ulice: Lwowską, Grodzieńską i Graniczną. Do tej pory ulice te, przy których stoi już sporo domów, były drogami gruntowymi. Dzięki budowie nowych ulic mieszkańcy mają teraz komfortowy dojazd i dojście do swych domów, poprawiła się także estetyka osiedla – cieszą się w lęborskim urzędzie.

W ramach inwestycji zbudowano nie tylko nowe nawierzchnie asfaltowe wraz z kanalizacją deszczową, ale także chodniki i zbiorniki retencyjno-rozsączające.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze