Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Lębork wybuduje 120 mieszkań. Miasto z dużą dotacją

W Lęborku wybudują jeszcze więcej lokali mieszkalnych przeznaczonych dla osób o niskich i przeciętnych dochodach oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym. Miasto otrzymało na ten cel aż 27 mln zł bezzwrotnego wsparcia. Ze środków z Funduszu Dopłat w Lęborku powstaną jednak nie tylko mieszkania komunalne, ale też te budowane w ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych. W sumie ma powstać aż 120 nowych mieszkań.
Lębork wybuduje 120 mieszkań. Miasto z dużą dotacją
W Lęborku powstają m.in takie budynki - po 16 mieszkań z windą 

Autor: materiał prasowy | KIM Inwest

W symboliczny na razie sposób środki dla Lęborka w Ministerstwie Rozwoju i Technologii odebrał burmistrz Lęborka Witold Namyślak.

- To ogromna kwota na komunalne budownictwo. Chcę podkreślić, że mamy grupę osób starszych, które często są samotne i m.in. zamieszkują duże, stare mieszkania komunalne. Istnieje też problem z niepełnosprawnością, który też chcemy rozwiązać. Ten projekt jest też po to, by było możliwe przeprowadzenie takich lokatorów do mniejszych, ale bardziej komfortowych mieszkań i dostępnych dla osób z niepełnosprawnością – wyjaśnia burmistrz Witold Namyślak.

Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie budowy trzech budynków komunalnych przy ul. Malczewskiego. Każdy z tych trzech budynków składał się będzie z 16 mieszkań oraz windy.


- Drugim kluczowym działaniem miasta na rzecz dostępności tanich mieszkań jest konsekwentne wspieranie budownictwa czynszowego realizowanego przy współpracy z miejską spółką Lęborskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego. Przeznaczona zostanie na nie część dotacji – informują w lęborskim urzędzie.

W ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej planowany jest też budynek przy ul. Stryjewskiego 12 (16 mieszkań z windą). Przypomnijmy, od czerwca 2022 roku przy ulicy Obrońców Wybrzeża trwa budowa budynku dla 40 rodzin wyposażonego w windę oraz podziemną halę garażową. Budynek ten ma być gotowy do zasiedlenia do października 2023 roku. Dwa kolejne budynki na wynajem z dofinansowaniem Funduszu Dopłat powstają już przy ulicy Władysława IV.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama