L.U.C., trójmiejski kompozytor ścieżki dźwiękowej do „Chłopów”, też powalczy o Oscara

Tę wiadomość, wprost z Los Angeles, przekazał sam autor ścieżki dźwiękowej do filmu „Chłopi” Łukasz L.U.C. Rostkowski. Muzyka z tego filmu robi też w internecie furorę. Pierwszy singiel z tej ścieżki dźwiękowej „Jesień – Tańcuj" przekroczył już 1,4 miliona wyświetleń.
Ryszarda
Wojciechowska
28.10.2023 / 10:37

Nie tylko „Chłopi” powalczą o Oscara, ale też ścieżka dźwiękowa z tego filmu, skomponowana przez trójmiejskiego muzyka. Tę dobrą nowinę przekazał sam kompozytor Łukasz L.U.C. Rostkowski. Przy okazji światowej premiery albumu z muzyką do tego widowiska pochwalił się, że twórcy filmu zgłosili soundtrack „Chłopów” do walki w oscarowej nominacji w kategorii najlepszej muzyki filmowej.
Na profilu facebookowym L.U.C. napisał: „No to mam dla Was news! Z okazji światowej premiery ścieżki dźwiękowej do @chlopifilm oficjalnie potwierdzam, że twórcy filmu zdecydowali, że także muzyka powalczy o Oskara! Jesteśmy w Los Angeles i właśnie zgłaszamy soundtrack do Best Original Score!!! To jeden z ważniejszych momentów mojego życia. Dziękuję Wam, że towarzyszycie mojej drodze przez te wszystkie lata w tych dobrych i tych trudniejszych momentach, których było tak wiele. Gratulacje dla wszystkich muzyków @rebelbabel film orchestra. Od dziś dzięki @milanrecords soundtrack dostępny jest na całym świecie więc gdziekolwiek macie znajomych podajcie dalej owoc 4 lat pracy prawie 100 muzyków”.

Czytaj też: Oscary 2024. „Chłopi” polskim kandydatem do Oscara!

Ścieżka dźwiękowa do „Chłopów" Łukasza L.U.C. Rostkowskiego, polskiego kandydata do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy, to album na skalę światową. Produkcja będzie walczyć o nominację do Oscara także w kategorii muzyka – Best Original Score. Album jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych, a nagrany z Rebel Babel Film Orchestra pierwszy singiel „Jesień – Tańcuj" przekroczył już 1,4 miliona wyświetleń.

Album digitalowy składa się 21 kompozycji autorstwa Łukasza L.U.C. Rostkowskiego i Rebel Babel Film Orchestra. Album w wersji fizycznej swoją premierę będzie mieć 3 listopada i zawiera 24 utwory – o trzy więcej niż jego wersja streamingowa.

Czytaj też: Ukraiński chór z Gdańska zaśpiewał w filmie „Chłopi”

Bogata muzyka filmowa zagrana wyłącznie na autentycznych ludowych instrumentach, połączona z ożywionym malarstwem, stanowi niezwykle bogaty i barwny projekt artystyczny. Na płycie pojawili się m.in. Kayah, Kwiat Jabłoni, Ralph Kaminski, Apolonia Nowak, Dagadana, Lor, Laboratorium Pieśni, Sutari, Tęgie Chłopy, Maria Pomianowska, Julia Wieniawa, Bela Komoszyńska, Małgorzata Kożuchowska, T.ETNO, ale także ukraińscy artyści (Chór Vyrij) i białoruski dudziarz Vital Voronau.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze