Kupił nastolatkom alkohol, wszystko widzieli policjanci

Osobom niepełnoletnim nie wolno sprzedawać alkoholu. Ten zakaz postanowił obejść pewien mieszkaniec Malborka, który kupił wódkę, po czym przekazał ja dwu nastolatkom. Został zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za rozpijanie nieletnich, natomiast chłopcami zajmie się sąd rodzinny.
Piotr
Piesik
31.01.2024 / 14:03

Malbork: Kupił nieletnim alkohol, odpowie przed sądem

Wszystko działo się we wtorek 30 stycznia w centrum Malborka. Policjanci zajmujący się na codzień sprawami kryminalnymi w trakcie wykonywania czynności służbowych na ul. Sienkiewicza spostrzegli mężczyznę w średnim wieku, który przekazał alkohol młodym ludziom stojącym w pobliżu sklepu. Funkcjonariusze natychmiast interweniowali i zatrzymali cała trójkę.

Szybko wyszło na jaw, że dwaj 15-latkowie poprosili mężczyznę o kupno alkoholu. 46-latek zgodził się, kupił buteleczkę 100 ml wódki, po czym wręczył chłopakom, mimo że zdawał sobie sprawę z tego, że są małoletni. Nastolatkowie znajdowali się już pod wpływem alkoholu - policjanci wyczuli od nich silną woń alkoholu, mieli też przy sobie papierosy oraz e-papierosy.

ZOBACZ TEŻ: W trakcie przerwy w lekcjach poszli na... piwo

Dorosły został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie, nastolatkowie zabrani do komendy policji, skąd odebrali ich opiekunowie. Teraz sprawę obu chłopców podejmie sąd rodzinny. Z kolei 46-latek usłyszał zarzut rozpijania małoletnich, za który odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze