(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Artyści mają głos, tzn. spray. I nie wahają się go użyć

W przestrzeni Gdańska pojawiły się nowe murale. Tym razem to nie żadne „bazgroły”, a malowidła z przesłaniem. Ich autorem jest m.in. Mariusz Waras, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku wraz z członkami Kolektywu Pogoda.
Olek
Knitter
1.03.2022 / 10:49

Mariusz Waras jest cenionym artystą, który tworzy murale w przestrzeni publicznej Trójmiasta. Tym razem profesor Akademii Sztuk Pięknych z Gdańska zabrał głos w sprawie Ukrainy. W sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności wyjaśnił, jak pomóc albo jak nie zaszkodzić Ukraińcom w mediach społecznościowych. Artysta podzielił się wskazówkami i radami, by, zamiast „śmietnika”, media społecznościowe stały się miejscem publikacji ważnych i potrzebnych informacji. Artysta – również we własnych mediach społecznościowych – apeluje, by przed wrzucaniem do sieci jakichkolwiek informacji, sprawdzić ich wiarygodność, aby publikować tylko te naprawdę ważne i nie używać lokalizacji pin.

To nie pierwsza tego typu akcja artysty, który w ostatnich miesiącach zabierał głos, tzn. używał sprayu, w ważnych dla kraju sprawach.

Nawiązujące do trwającej wojny murale powstały też na filarach przy ul. Okopowej w centrum Gdańska. Widać na nich m.in. zaciśniętą pięść w kolorach Ukrainy, która zgniata rosyjski czołg.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze