(fot. Canva | Zdjęcie ilustracyjne)

Nie żyje ks. Krzysztof Gidziński. Prokuratura wszczęła rutynowe postępowanie

Ciało ks. Krzysztofa Gidzińskiego odnaleziono we wtorek, 24 maja na parafii w Leźnie. Duchowny, znany z walki m..in. przeciw gdańskiemu Modelowi na Rzecz Równego Traktowania, zginął śmiercią przez powieszenie. Prokuratura w Kartuzach wszczęła w sprawie rutynowe postępowanie.
Dorota
Abramowicz
26.05.2022 / 15:10

Na stronach Archidiecezji Gdańskiej ukazał się komunikat informujący o nagłej śmierci ks. Krzysztofa Gidzińskiego, wikariusza parafii pw. św. Stanisława i bł. Karoliny Kózkówny w Leźnie. Duchowny zmarł  w 55. roku życia i 29. roku kapłaństwa.

Ksiądz zginął śmiercią przez powieszenie i wiele wskazuje, że było to samobójstwo. Śledztwo w tej sprawie wszczęła już Prokuratura Rejonowa w Kartuzach.

Marek Kopczyński, prokurator rejonowy z Kartuz, wyjaśnia, że prowadzone jest rutynowe postępowanie postępowanie z 151 kk.

- Wprawdzie przepis z art 151  jest sformułowany "Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.", ale obecnym etapie śledztwa twierdzimy, że nic takiego nie miało miejsca - mówi prokurator Kopczyński. - Na miejscu zgonu wykonano czynności procesowe. Póki co nie ma żadnych przesłanek wskazujących, że ktoś namówił lub udzielił pomocy do tego samobójstwa. Przeprowadziliśmy badanie sekcyjne, pobrano również materiał do badań fizykochemicznych. Być może za miesiąc będziemy mieć jednoznaczną przyczynę zgonu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ksiądz skazany za rozsyłanie dzieciom treści pornograficznych znów pełni pomoc duszpasterską

"Ksiądz Krzysztof Gidziński urodził się 18 stycznia 1967 r. w Gdańsku. Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 1993 r. z rąk abp. Tadeusza Gocłowskiego w bazylice Mariackiej w Gdańsku. Posługiwał jako wikariusz w parafiach: Podwyższenia Krzyża Świętego w Gdańsku-Chełmie, Świętej Rodziny w Gdyni-Grabówku, św. Michała Archanioła w Sopocie, św. Maksymiliana Kolbego w Gdańsku-Suchaninie, św. Ignacego Loyoli w Gdańsku-Starych Szkotach, św. Stanisława BM w Gdańsku-Wrzeszczu, św. Kazimierza w Gdańsku-Zaspie, Ducha Świętego i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gdyni-Obłużu oraz św. Stanisława i bł. Karoliny Kózkówny w Leźnie" - czytamy w komunikacie Archidiecezji Gdańskiej. 

Ksiądz Gidziński znany był z aktywnego występowania przeciw gdańskiemu programowi edukacji seksualnej ZdrovveLove i Modelowi na Rzecz Równego Traktowania.

- Co zrobią seksedukatorzy z naszymi niewinnymi dziećmi, jeśli z taką łatwością manipulują dorosłymi? Niedługo w gdańskich szkołach będą też pewnie zabronione działania religijne, takie jak wigilia czy jasełka. To już się dzieje na Zachodzie, ale u nas tego nie chcemy! Najbardziej w Gdańsku jest prześladowana większość katolicka - mówił w czerwcu 2018 roku.

Jako duchowny, a zarazem psychotraumatolog, niejednokrotnie wypowiadał się w TV Trwam i Radio Maryja na temat "cywilizacji gender".

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się już w  czwartek , 26 maja w kościele pw. Świętego Stanisława w Leźnie. Mszę pogrzebową przed pochówkiem na Cmentarzu Katolickim w Sopocie odprawi w piątek bp. Wiesław Szlachetka.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze