Strażacy z OSP Świbno w niedzielę, 26 grudnia przed południem – za pomocą deski lodowej – uratowali życie sarnie (Fot. OSP Świbno)

Ochotnicy ze Świbna uratowali uwięzioną sarnę. Zwierzę wpadło
do Martwej Wisły

Strażacy z OSP Świbno w niedzielę, 26 grudnia przed południem uratowali życie sarnie, która wpadła do wody Martwej Wisły. Dzięki akcji ochotników zwierzę jest całe i zdrowe. I już wróciło „do siebie”.
Olek
Knitter
26.12.2021 / 15:03

Dwa zastępy OSP Świbno udały się w niedzielę, 26 grudnia przed południem na ul. Przegalińską, by ratować uwięzioną sarnę.

– Ze zgłoszenia wynikało, że na środku Martwej Wisły jest uwięziona w lodzie sarna i nie może się wydostać na brzeg. Po dojechaniu na miejsce i rozpoznaniu, została podjęta decyzja o użyciu deski lodowej z dwoma ratownikami. Po szybkim dotarciu do zwierzęcia i ewakuowaniu go na brzeg, zapadła decyzja o szybkim transporcie wycieńczonej sarny do naszej remizy – relacjonują w mediach społecznościowych ochotnicy ze Świbna.

Po konsultacji z Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku, wysuszona i ogrzana sarna została wypuszczona na wolność – w sąsiedztwie miejsca, z którego została zabrana.

– Na słowa uznania zasługuje druh Jakub Przanowski za szybko podjęte działania w tych ciężkich warunkach przyrody – dodają ochotnicy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze