Parkowanie w płatnej strefie w centrum Malborka od dziś kosztuje drożej Fot. Piotr Piesik

Parkowanie w centrum Malborka droższe. Podwyżka wchodzi w życie

We wtorek, 7 grudnia weszła w życie uchwała Rady Miejskiej Malborka o wprowadzeniu zmienionych stawek opłat za parkowanie w wyznaczonej strefie w centrum miasta. Jest znacznie drożej, choć zauważyć trzeba, że stawek opłat nie zmieniano od siedemnastu lat.
Piotr
Piesik
7.12.2021 / 09:20

Od 7 grudnia najniższa opłata za parkowanie wynosi złotówkę i za tę kwotę możemy ustawić samochód w wyznaczonej strefie płatnego parkowania na czas 30 minut. Postój do 1 godziny kosztuje 2 złote, za każdą następną godzinę również 2 złote. Wcześniej za pół godziny trzeba było wrzucić do parkomatu 50 groszy, do godziny złotówkę, za każdą następną godzinę też złotówkę.

Co ważne - wydłużono też czas obowiązywania czasu płatnego parkowania. Opłaty trzeba wnosić od poniedziałku do piątku od godz. 8. do 17., wcześniej obowiązywały do godz. 15.

Strefa płatnego parkowania jest wyraźnie oznakowana, parkomatów jest dość wiele, nie trzeba ich daleko szukać. Burmistrz Malborka Marek Charzewski zapowiedział, że samorząd pracuje nad poszerzeniem granic strefy. Wszystko po to, by wymusić częstszą rotację na miejscach postojowych.

Bolączką Malborka - podobnie jak innych miast - jest coraz większy niedostatek miejsc parkingowych. Sporą ich część zajmują pracownicy rozmaitych instytucji. Na przykład na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego znajduje się parking, którego część jest bezpłatna, część znajduje się już w strefie płatnego parkowania. Darmowe miejsca wcześnie rano zajmują przyjeżdżający do pracy urzędnicy. Podobna sytuacja ma miejsce na zapleczu Starostwa, gdzie obszerny parking niemal w całości zajmują pracownicy powiatu i pobliskiego Urzędu Miasta. Dla interesantów miejsca często nie ma wcale. Po godzinie 15.30 parkingi kompletnie pustoszeją...

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze