Dwaj mężczyźni bili, dziewczyna nagrywała. Są już w rękach policji

Zaczęło się od filmu na Twitterze, na którym widać dwóch mężczyzn, którzy przy Galerii Bałtyckiej w Gdańsku biją kolejnego, jak się okazało, niepełnosprawnego i bezdomnego. Sprawców pobicia udało się już zatrzymać. W rękach policji jest też kobieta, która nagrywała całe zdarzenie.
Redakcja
Zawsze Pomorze
22.04.2023 / 11:14

Film na Twitterze został opublikowany w piątek. Tego samego dnia na policję trafiło zawiadomienie w tej sprawie. Policjanci zabezpieczyli materiał filmowy i przystąpili do poszukiwania agresorów. 

- Jeszcze tego samego dnia po godzinie 21 na terenie jednego z pustostanów przy ul. Słowackiego kryminalni z komendy miejskiej oraz komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali do tej sprawy 16-letnią gdańszczankę, oraz 21-latka z Pruszcza Gdańskiego i 22-latka z Gdańska. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, natomiast 16-latka została przewieziona do policyjnej izby dziecka - informuje podinsp. Magdalena Ciska, rzeczniczka prasowa KMP w Gdańsku. 

Podczas sprawdzania danych dziewczyny, okazało się, że jest poszukiwana, bo wcześniej sąd rodzinny i nieletnich wydał postanowienie o umieszczeniu jej w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. 

Za udział w pobiciu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli następstwem pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu, sprawca podlega karze do 8 lat więzienia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze