partia Polska 2050 pełnomocnicy na Pomorzu

(fot. Facebook | Polska 2050 Pomorskie)

Partia Polska 2050 Szymona Hołowni przedstawiła pełnomocników na Pomorzu

Polska 2050 Szymona Hołowni oficjalnie rozpoczęła działalność na Pomorzu. Zaprezentowano pełnomocników partii oraz pierwszych jej członków w naszym regionie.
Piotr
Piesik
13.05.2022 / 17:51

Partia Polska 2050 Szymona Hołowni została prawomocnie zarejestrowana jako partia polityczna. Agnieszka Buczyńska, sekretarz generalny partii przedstawiła pełnomocników, którzy będą reprezentować tę organizację na Pomorzu, budować jej struktury w terenie oraz przygotowywać do pierwszej kampanii wyborczej. 

– Naszą partię w dużej części tworzą osoby, które dotąd nie angażowały się w politykę, które wnoszą do niej świeże spojrzenie, ogromny zapał, są odważne i chcą zmieniać Polskę, aby stała się nowoczesnym, zielonym i bezpiecznym krajem. Do takich osób należą m.in. powołani pełnomocnicy partii Polska 2050 Szymona Hołowni w województwie pomorskim – powiedziała Agnieszka Buczyńska.

Polska 2050 przedstawiła pełnomocników na Pomorzu

Pełnomocnikami zostali:

  • Bartosz Szmajchel, zarazem lider Stowarzyszenia Polska 2050 w powiecie gdańskim,
  • Wioleta Tomczak, liderka stowarzyszenia w Gdyni,
  • Łukasz Kopeć, lider Polska 2050 w Gdańsku.

– Jednym z kluczowych wyzwań, jakie stoi przed Polską w najbliższych latach, jest transformacja energetyczna – powiedział Bartosz Szmajchel. – Jest to temat również niezwykle mi bliski, ze względu na pracę zawodową. Przestawienie Polski na odnawialne źródła energii to wybór priorytetowy – już nie tylko ekologiczny i moralny, ale przede wszystkim ekonomiczny.

Bartosz Szmajchel
Polska 2050

Trwający atak na Ukrainę uwidocznił i przyspieszył potrzebę uniezależnienia się energetycznego od Rosji. To nasze być albo nie być – nie tylko w przyszłości, ale również już teraz. Najwyższa pora pożegnać XIX-wieczne metody wytwarzania energii. Z moich rozmów z mieszkańcami Pomorza wiem, że oni też tego chcą. Chcą transformacji energetycznej.

– Trzeba umożliwić Polakom zarabianie na własnym prądzie. Ograniczyć biurokrację, wprowadzić ułatwienia dla wspólnych inwestycji lokalnych w OZE, stworzyć spójny plan rozwoju sieci elektroenergetycznych – dodał Bartosz Szmajchel.

– W ubiegłym tygodniu wspólnie z ekspertką Instytutu Strategie 2050 podnosiłyśmy krzyk rozpaczy nad rozpadającym się systemem opieki psychiatrycznej dedykowanej dzieciom i młodzieży – mówiła Wioleta Tomczak, która działać będzie w Gdyni. – Wskazywałyśmy na potrzebę podjęcia pilnych interwencji w tym obszarze, z powodu zatrważających statystyk ukazujących wzrost zachowań samobójczych wśród młodzieży. Niestety, ten stan doprowadził do konieczności zamknięcia przyjęć na oddział dedykowany dzieciom i młodzieży w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku. Nasz apel nie tylko skupiał się na przedstawieniu faktów i znanych poczynań rządu w zakresie reformy systemu opieki psychiatryczno-psychologicznej. Także zaproponowałyśmy rozwiązania. Należały do nich, między innymi, wskazanie potrzeby rozszerzenia liczby planowanych i otwieranych ośrodków opieki psychologicznej I stopnia, jak również konieczność niezwłocznego odciążenia oddziałów szpitalnych przez oddziały dzienne, które są wskazywane jako Centra Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży – powiedziała.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Ekspertki z Polski 2050 z Gdańska o „remedium” na problemy psychiatrii dziecięcej

– Tak właśnie chcemy działać. Wskazywać problemy, proponować rozwiązania i starać się je wdrożyć. Kilka dni temu nasza posłanka Hanna Gil-Piątek złożyła interpelację poselską w sprawie reformy ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Wierzymy, że te działania przyczynią się do przyspieszenia prac nad konieczną reorganizacją systemu opieki psychiatrycznej dedykowanej najmłodszym Polakom – dodała Wioleta Tomczak.

– Jesteśmy świadomi skali wyzwań, jakie stoją przed naszym krajem – mówił Łukasz Kopeć, radny dzielnicy Jasień. – W swoich działaniach chcemy się zająć sprawami ważnymi dla Pomorza. Kluczowe są inwestycje w infrastrukturę drogową i kolejową. To przecież jej stan determinuje organizację przewozów pasażerskich i towarowych. Wielu mieszkańców Pomorza zmaga się z wykluczeniem komunikacyjnym. Już wkrótce będziemy mogli podzielić się analizami i propozycjami na ten temat przygotowywanymi przez naszych pomorskich ekspertów Instytutu Strategii 2050. Cieszy mnie fakt, że możemy dziś powitać na pokładzie nowych członków partii. Są to: przedsiębiorcy, społecznicy, nauczyciele, samorządowcy, specjaliści w swoich dziedzinach, osoby, dla których ważne są środowisko, zdrowa, stabilna gospodarka, kwestie nowoczesnej edukacji, wydolnej opieki zdrowotnej, bezpieczeństwa Polski.

Łukasz Kopeć
Polska 2050

Bardzo ważne dla mnie jest, że wśród osób, które dołączają do partii, są osoby młode, działające z nami w ramach Pokolenia 2050. I mam nadzieję, że będzie ich jak najwięcej. To właśnie teraz jest ich szansa. Możliwość kształtowania rzeczywistości, w jakiej żyją, a nie bycie jedynie biernym obserwatorem i komentatorem. Zapraszamy ich do wspólnego działania.

Agnieszka Buczyńska uzupełniła, że, poza licznymi wolontariuszami, przez ostatni rok do ruchu Polska 2050 przyłączyło się ponad 250 samorządowców różnego szczebla z całego kraju. Wielu z nich tworzy podstawy struktur ruchu. W kwietniu 2022 roku podpisano porozumienie z Ogólnopolską Koalicją Samorządową, w której skład wchodzi kolejnych kilkuset samorządowców.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze