Ceny regulowane na podstawowe produkty? Taką propozycję ma poseł Kazimierz Smoliński (fot. Karol Makurat)

Poseł Smoliński z PiS chce cen regulowanych. To powrót do PRL – mówi opozycja

Poseł Smoliński powiedział na antenie Polsat News: „Chcemy nawet wprowadzić ceny regulowane na podstawowe artykuły żywnościowe: chleb, mąka, cukier…". Potem stwierdził, że to jego autorski pomysł.
Ryszarda
Wojciechowska
8.01.2022 / 11:20

Zaskakująca, żeby nie powiedzieć szokująca deklaracja padła z ust posła PiS Kazimierza Smolińskiego na antenie Polsat News. Otóż w programie „Debata Dnia” poseł Smoliński, opowiadając, jak rząd walczy z inflacją, powiedział także, że rozważane jest wprowadzenie regulowanych cen na niektóre artykuły żywnościowe.

Poseł przekonywał w studiu, że rząd walczy ze wzrostami cen, w przeciwieństwie do poprzedniej koalicji PO-PSL.

- Koledzy nie potrafią podać żadnego działania, które by można zrobić dodatkowo. Robimy to wszystko, co jest w kwestii możliwości działania rządu - zapewniał.

- Powiedzieliśmy: obniżymy VAT na podstawowe artykuły żywnościowe i czekamy na decyzję Komisji Europejskiej. Mam nadzieję, że ona wkrótce będzie i chcemy nawet wprowadzić ceny regulowane na podstawowe artykuły żywnościowe — stwierdził.

Na te jego zapowiedzi zareagowali obecni także w studiu przedstawiciele opozycji.

Michał Kobosko, przewodniczący Polski 2050 tak skomentował ten pomysł:

- Czuję przerażenie na samą myśl. To mi pachnie za chwilę wprowadzeniem kartek.

Z kolei Arkadiusz Myrcha z KO mówił:

Ja sobie nie wyobrażam, żeby tysiące przedsiębiorców, którzy ledwo zipią, obłożeni Polskim Ładem, nagle usłyszeli od Morawieckiego, że "wszyscy macie sprzedawać chleb po 2 zł".

Dopiero kiedy poseł Smoliński usłyszał, jaką konsternację polityków opozycji wywołały jego słowa, zaczął się wycofywać, twierdząc, że to jego autorski pomysł.

Na te zapowiedzi zareagowali też inni politycy. Janusz Piechociński z Koalicji Polskiej tak napisał na Twitterze:

Poseł PiS Smoliński; Chcemy wprowadzić ceny regulowane na podstawowe artykuły żywnościowe: chleb, cukier, mąka, na takie rzeczy (...) ...... wrócimy do dzieciństwa Jarosława Kaczyńskiego?”.

Sławomir Nitras też skomentował te zapowiedzi w podobnym tonie: „No ten pan poseł Smoliński to żywcem z PRL wyciągnięty”.

 

 

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze