W piwnicy uprawiał konopie indyjskie. Nad drzwiami miał kamerę

Za prowadzenie nielegalnej uprawy konopi indyjskich oraz posiadanie środków odurzających odpowie mieszkaniec powiatu puckiego, który hodował doniczki z roślinami we własnej piwnicy. Postarał się o zapewnienie specjalnego oświetlenia i nagrzewania tej "plantacji". Został zatrzymany przez policjantów.
Piotr
Piesik
7.09.2023 / 13:23

Puck: W piwnicy hodował konopie indyjskie

Sprawa wyszła na jaw właśnie z powodu zainstalowanego w piwnicy systemu elektrycznego oświetlania i dogrzewania doniczek z konopiami indyjskimi. Jeden z mieszkańców Pucka powiadomił policję, że w bloku mieszkalnym dochodzi często do awarii sieci elektrycznej. Równocześnie jeden z mężczyzn często chodzi do swej piwnicy, nad drzwiami której zainstalował kamerę.

Taki piwniczny monitoring rzeczywiście rzadko się spotyka, natomiast duże obciążenie instalacji elektrycznej mogło wskazywać na prowadzenie uprawy konopi indyjskich, które wymagają odpowiednich warunków. Policjanci udali się na miejsce i ustalili, kto dysponuje piwnicą wyposażoną w kamerę. Okazał się nim być 28-letni mieszkaniec Pucka.

ZOBACZ TEŻ: Narkotykowy arsenał w plecaku mieszkańca Gdańska

Za jedną ze ścian piwnicy funkcjonariusze natrafili na wykonaną z tkaniny szafę, wewnątrz zaś 4 doniczki z krzewami konopi. Przeszukano mieszkanie mężczyzny - znaleziono tam wagę, młynek do rozdrabniania suszu roślinnego oraz 0,4 grama marihuany. Jak ustalono, 28-latek podjął uprawę konopi indyjskich trzy miesiące temu. Skonstruował system lamp doświetlających tę plantację, piece elektryczne zapewniały odpowiednie dogrzewanie. To wszystko powodowało jednak duże zużycie energii, którego nie wytrzymywała instalacja budynku. Organizator uprawy zorganizował nawet własny monitoring - kamery obejmowały zasięgiem bramę wjazdową posesji oraz budynek, w piwnicy którego znajdowała się uprawa.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie. Usłyszy zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy oraz posiadania środków odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze