remont drogi 501 na Mierzei Wiślanej

Odcinek drogi wojewódzkiej 501 w pobliżu Skowronek, gdzie ruch kierowany jest wahadłowo

Remont dróg na Mierzei Wiślanej równocześnie na pięciu odcinkach

Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej 501 na Mierzei Wiślanej, od Stegny do Krynicy Morskiej. Skoro sezon wakacyjny dobiegł końca, wykonawca modernizacji zapowiada zwiększenie intensywności prac. Oznacza to większą liczbę odcinków, na których samochody będą poruszać się wahadłowo.
Piotr
Piesik
6.10.2023 / 13:21

Remonty na Mierzei Wiślanej. Możliwe utrudnienia

W trakcie sezonu wakacyjnego świadomie ograniczano zakres prowadzonej przebudowy drogi z powodu intensywnego ruchu samochodowego. Przyjezdni i tak narzekali na konieczność oczekiwania przed "wahadłami", choć ruch na tych odcinkach sterowany był często przez upoważnione osoby, dzięki czemu udawało się utrzymać większą płynność przejazdu. 

Wakacje zakończyły się, wiele ośrodków wczasowych jest nieczynnych, ruch pojazdów znacznie osłabł. Dlatego wykonawca przebudowy - firma Budimex - zapowiada zwiększenie intensywności prowadzonych robót. Chodzi też o realizację jak największego zakresu robót przed nadejściem zimy.

Od czwartku 5 października prace prowadzone są jednocześnie na 5 odcinkach, obowiązuje tam ruch wahadłowy. Taka sytuacja powinna być utrzymana do grudnia.

Odcinki to:

  • Sztutowo - od ul. Przemysłowej wraz ze skrzyżowaniem do wysokości posesji nr 23a (okolice kościoła św. Wojciecha)
  • Sztutowo - od zjazdu do sklepu Polomarket do okolic ul. Bursztynowej (ul. Zalewowa 11a)
  • wyjazd ze Sztutowa - ok. 1 km w kierunku Kątów Rybackich (za kilka dni ten odcinek będzie zakończony, zacznie się na odcinku leśnym do początku Kątów Rybackich do ul. Akacjowej)
  • wylot z miejscowości Kąty Rybackie (ul. Rybacka 143) w kierunku Przekopu Mierzei
  • bezpośrednio za Przekopem Mierzei do okolic Przebrna

Modernizacja szosy nr 501 ma się zakończyć w listopadzie przyszłego roku. Koszt robót szacowany jest na 98 mln zł, z czego 63 mln stanowi dofinansowanie z programu Polski Ład.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze