"Rządowy" węgiel pozostał w składach. Teraz można go kupować bez limitu

W Chojnicach zostało do dyspozycji mieszkańców jeszcze 50 ton "rządowego" węgla. Tyle mogą też kupić jeszcze mieszkańcy gminy Chojnice. W Słupsku czeka 28 ton groszku i orzecha. Po zmianie przepisów teraz można kupować "rządowy" węgiel już bez limitu ilościowego.
Olek
Knitter
9.05.2023 / 11:24

Samorządy podsumowują zimową akcję sprzedaży „rządowego” węgla. Wprowadzone wcześniej limity sprzedaży (2 x 1,5 tony) spowodowały, że w składach węgla pozostał jeszcze niewykorzystany w sezonie zimowym surowiec. Przykładowo w Chojnicach pozostało 50 ton. Tyle samo do dyspozycji jest również w gminie Chojnice. W Słupsku urząd dysponuje 28. tonami groszku i orzecha. Teraz, po zmianie przepisów przy sprzedaży końcowej węgla, nie obowiązują już limity, a więc mieszkańcy mogą teraz kupić dowolną liczbę ton. W wielu przypadkach również cena jest bardziej atrakcyjna niż kilka miesięcy temu. Większość samorządów już przyjmuje wnioski na sprzedaż pozostałego węgla.

Adam Kopczyński
wiceburmistrz Chojnic

- W Chojnicach pozostało nam 46 ton ekogroszku i 4 tony orzecha. Teraz są pewne zmiany przy sprzedaży końcowej węgla i nie jest już stosowany limit. Mieszkaniec może więc kupić węgiel bez ograniczeń, a cena, w przypadku Chojnic, również poszła w dół

W Chojnicach węgiel "rządowy" można teraz kupić za 1850 zł brutto, gdyż przedsiębiorcy postanowili zmniejszyć swoją marżę. Można też kupić węgiel bez pośrednictwa... rządu i samorządu. Ten najgorszej jakości jest w cenie około 1500 zł za tonę. Węgiel „rządowy” obecnie można kupić w czterech punktach na terenie miasta. Zimą w Chojnicach wpłynęło 1000 wniosków o dodatek węglowy, a wnioski o „rządowy” węgiel złożyło nieco ponad 500 mieszkańców. W sumie w Chojnicach sprzedano 713 ton orzecha i ekogroszku.

- W Chojnicach pozostało nam 46 ton ekogroszku i 4 tony orzecha. Teraz są pewne zmiany przy sprzedaży końcowej węgla i nie jest już stosowany limit. Mieszkaniec może więc kupić węgiel bez ograniczeń, a cena, w przypadku Chojnic, również poszła w dół – potwierdza wiceburmistrz Chojnic Adam Kopczyński.

W gminie Chojnice samorząd zamówił 1050 ton i sprzedał 1000 ton. Do dyspozycji pozostało więc ok. 50 ton. Do tej pory z programu kupna węgla za pośrednictwem samorządu skorzystało ok. 400 gospodarstw domowych z terenu gminy.

W Słupsku do dyspozycji... samorządu jest 28 ton węgla (prawie po połowie groszku i orzecha). Mieszkańcy mogą go kupować do końca lipca. Aktualna cena to 1721 zł. Podstawą zakupu jest złożenie do 30 czerwca wniosku lub zaświadczenia w Urzędzie Miejskim (w pokoju nr 23). Wnioski będą rozpatrywane w kolejności ich wpłynięcia do wyczerpania węgla. Nie obowiązuje limit ilościowy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze