Lucjan Brudzyński, Dariusz Drelich

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich (z prawej) wręczył nominację Lucjanowi Brudzyńskiemu

Sopot ma komisarza. To Lucjan Brudzyński

Lucjan Brudzyński z dniem 15 listopada został mianowany komisarzem Sopotu, czyli pełniącym obowiązki prezydenta tego miasta. Dotychczasowy włodarz, Jacek Karnowski, stracił swój mandat w chwili wybrania na posła na Sejm RP.
Piotr
Piesik
15.11.2023 / 12:58

Sopot z komisarzem. Kto nim został?

Lucjan Brudzyński został wyznaczony do pełnienia obowiązków prezydenta miasta Sopotu przez premiera Mateusza Morawieckiego. Nominację przekazał wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Tym samym dobiegł końca okres, w którym samorząd Sopotu kierowany był przez sekretarza miasta. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, zgodnie z kodeksem wyborczym, ustąpił z chwilą wybrania do Sejmu RP. Rezygnację złożyli także wiceprezydenci miasta.

PRZECZYTAJ TEŻ: Lucjan Brudzyński na komisarza Sopotu

Tymczasem wiele decyzji na szczeblu samorządu wymaga podjęcia ich przez prezydenta lub osobę pełniącą jego obowiązki.

Kim jest Lucjan Brudzyński?

– Lucjan Brudzyński to: prawnik, menedżer, członek i prezes rad nadzorczych, trener sportowy, społecznik, harcerz w stopniu harcmistrza – informuje Pomorski Urząd Wojewódzki.

Od roku 2011 zasiada w składzie Komitetu Monitorującego dla Mechanizmu Finansowania Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Od roku 2016 jest członkiem Komitetu Monitorującego dla Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój przy Ministerstwie Rozwoju.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kto komisarzem w Sopocie? Radni zaapelowali do premiera

Nowo mianowany komisarz Sopotu w środę, 15 listopada spotkał się z dziennikarzami.

– Wdrażam się w pełnienie tej funkcji. Otrzymuję informacje od sekretarza, skarbnika, wkrótce zapewne też od naczelników wydziałów – powiedział Lucjan Brudzyński. – Wszystko zależy od czasu, który będzie mi dany. Będę stać na straży budżetu i mieszkańców Sopotu. Nic mnie nie zaskoczyło, gdyż Sopot jest miastem dobrze zarządzanym. 

Za najpilniejsze decyzje uznał zajęcie się sprawami budżetowymi, konieczne przesunięcia środków oraz przekazywanie ich do jednostek, które powinny szybko otrzymać fundusze.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze