(Fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Sportowiec Roku 2021 – „Zawsze Pomorze”. Kapituła wybrała najlepszych

O tym, kto otrzymał tytuł „Sportowca Roku 2021 – Zawsze Pomorze” poinformujemy naszych Czytelników w piątek, 18 lutego, kiedy uroczyście ogłosimy wyniki obrad kapituły naszego konkursu
Adam
Mauks
7.02.2022 / 16:07

Obrady odbyły się w poniedziałek, 7 lutego w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Do kapituły, pod przewodnictwem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, zaprosiliśmy: Iwonę Guzowską, byłą mistrzynię świata w kick-boxingu i boksie, Marcina Dornowskiego, prorektora AWFiS Gdańsk ds. sportowych, Bartosza Krawczyńskiego, prezesa Pomorskiej Federacji Sportu, Pawła Kryszałowicza, byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej, wiceprezesa Pomorskiego ZPN, Adama Korola, złotego medalistę olimpijskiego w wioślarstwie i dyrektora biura prezydenta Gdańska ds. sportu, Leszka Blanika, złotego medalistę olimpijskiego w gimnastyce sportowej, a dziś prezesa Polskiego Związku Gimnastycznego i KS AZS AWFiS Gdańsk, Piotra Klechę, prezesa Pomorskiego Zrzeszenia LZS, Przemysława Daleckiego, dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. W obradach kapituły uczestniczyli także Maciej Kowalczuk, zastępca dyrektora departamentu ds. sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Mariusz Szmidka, redaktor naczelny tygodnika i portalu „Zawsze Pomorze” i Adam Mauks, dziennikarz sportowy „Zawsze Pomorze”.

Spośród 90 nazwisk pomorskich sportsmenek i sportowców, którzy swoimi osiągnięciami promowali nasz region, wyłoniliśmy 17, naszych zdaniem, najlepszych. W drugiej fazie selekcji, z 17 postanowiliśmy wybrać kolejnych sportowców, spośród których kapituła wskazała tych najlepszych.

W kolejności alfabetycznej są to:

  • Anna Kiełbasińska (lekkoatletyka, SKLA Sopot), srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio w sztafecie 4 razy 400 m),
  • Faustyna Kotłowska (UKS Olimpijczyk Skorzewo) – uczestniczka igrzysk paraolimpijskich w Tokio,
  • Mikołaj Kulka i Daniel Gałęza (wioślarstwo, Drakkar Gdańsk) – brązowi medaliści MŚJ i mistrzowie Europy Juniorów,
  • Magdalena Kwaśna (żeglarstwo, Chojnicki Klub Żeglarski) – uczestniczka igrzysk olimpijskich w Tokio,
  • Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (żeglarstwo, YKP Gdynia/AZS AWFiS Gdańsk) – uczestniczki igrzysk w Tokio,
  • Cyprian Mrzygłód (lekkoatletyka, AZS AWFiS Gdańsk),
  • Piotr Myszka (żeglarstwo, AZS AWFiS Gdańsk) – uczestnik igrzysk w Tokio,
  • Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (żeglarstwo, AZS AWFiS) – uczestnicy igrzysk w Tokio,
  • Krzysztof Różnicki (lekkoatletyka, Cartusia Kartuzy) – mistrz Europy juniorów w biegu na 800 m,
  • Gevorg Sahakyan (zapasy, Cartusia) – brązowy medalista MŚ w zapasach klasycznych,
  • Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (żeglarstwo, AZS AWFiS Gdańsk) – mistrzowie świata i Europy juniorów w klasie 49.

Partnerami naszego konkursu są: Samorząd Województwa Pomorskiego, firma Drutex i Pomorskie Zrzeszenie LZS.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze