Starowiejska w Gdyni w świątecznych szatach! Poczuj gwiazdkowy klimat

W weekend 8-10 grudnia świąteczną szatę „założy” wyremontowana ulica Starowiejska w Gdyni. Będą świąteczne dania, wystrój, gwiazdkowy klimat i Mikołaj zadający zagadki. Restauratorzy przygotują potrawy, których skosztujemy nie tylko wewnątrz lokali.
Karol
Uliczny
29.11.2023 / 12:46

Udział w wydarzeniu potwierdziło dotychczas 14 restauracji oraz ponad 30 punktów handlowo-usługowych. Swoją ofertę będą prezentować nie tylko wewnątrz lokali i w witrynach, ale też przed lokalami i na parkletach, które miasto udostępni za darmo w ramach wydarzenia. W lokalach będzie dostępne specjalne świąteczne menu, a na gości będą czekać świąteczne prezenty, także kulinarne i inne niespodzianki. Mieszkańcy wybiorą Najlepszą Świąteczną Potrawę (w określonych godzinach będzie dostępne darmowe menu degustacyjne) oraz Najpiękniejszą Witrynę Świąteczną.

Gdynia: wspólne ubieranie choinki

W SPILNO Gdynia odbywać się będą warsztaty dekorowania gdyńskich rybek i wykonywania artystycznych ozdób, a w Bibliotece Śródmieście m.in. wysłuchamy koncertu jazzowego Christmas & Winter Songs Ilony Damięckiej (niedziela o godz. 15), a w oknach obejrzymy wystawę historycznych świątecznych kartek i zobaczymy świąteczne filmy.

- Już dzisiaj możemy zaprosić mieszkańców naszego miasta do świątecznego weekendu - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - Świąteczny weekend przygotowaliśmy na ulicy Starowiejskiej, od piątku do niedzieli, czyli od 8 do 10 grudnia. Będzie wiele atrakcji świątecznych. Przez te trzy dni będzie z nami Święty Mikołaj. Nie przyjedzie na sankach, ale będzie poruszał się rowerem cargo oraz pieszo i będzie mieć masę różnych prezentów.

Poza tym, będzie można natknąć się na korowód kaszubskich kolędników. W planach są także tańce w rytm świątecznych szlagierów, rodzinny konkurs na wyplatanie najdłuższego łańcucha choinkowego, a także warsztaty fotograficzne „Świąteczny detal” prowadzone przez Michała Górnisiewicza. Już w piątek, 8 grudnia od godz. 16 mieszkańcy będą mogli zawiesić swoje ozdoby na „starowiejskiej choince” u zbiegu ulic Starowiejskiej i Świętojańskiej, otrzymując w podziękowaniu podarunki od Świętego Mikołaja.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze