Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu Wojska Polskiego oraz międzynarodowego komponentu NATO (fot. Olek Knitter | Zawsze Pomorze)

Święto Kawalerii w Starogardzie Gdańskim. Tłum mieszkańców i gości na Festynie Kawaleryjskim

Tłum mieszkańców oraz gości podziwiał w Stadzie Ogierów w Starogardzie Gdańskim zarówno pokazy musztry paradnej i władania białą bronią, jak też przygotowane inscenizacje wojskowe. Prawdziwe oblężenie było natomiast przy sprzęcie wojskowym - polskim i NATO. Każdy mógł wejść do pojazdu, chwycić za broń i poczuć się, jak prawdziwy żołnierz.
Olek
Knitter
13.06.2022 / 12:16

A wszystko z okazji Święta Kawalerii w Starogardzie Gdańskim, które w miejscowym Stadzie Ogierów zorganizował Szwadron Kawalerii 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu Wojska Polskiego oraz międzynarodowego komponentu NATO.

Nie zabrakło też pokazów musztry paradnej, władania białą bronią konno i inscenizacji, przygotowanych przez grupy rekonstrukcyjne, oddziały szwoleżerów i ułanów.

Dzień wcześniej, w sobotę, 11 czerwca, w Kinie Sokół, Szwadron Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich zainaugurował coroczne Święto Pułku, które było okazją do wręczenia odznaczeń, wyróżnień i podziękowań.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze