„Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi”

„Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi”. Ostatnia premiera sezonu w Teatrze Miniatura

W gdańskiej Miniaturze odbędzie się premiera spektaklu muzycznego „Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi”, który opowiada o dojrzewaniu i poszukiwaniu siebie. Zagrają w nim dorośli, dzieci, a nawet akrobata.
Redakcja
Zawsze Pomorze
24.05.2023 / 08:30

„Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi” w Teatrze Miniatura w Gdańsku

Sezon 2022/23 w Teatrze Miniatura upływa pod hasłem #podróżemałeiduże i wszystkie premiery sezonu nawiązywały do tego tematu. Nie inaczej jest z najnowszym przedstawieniem, przygotowywanym na Dzień Dziecka. Po sukcesie „Akademii pana Kleksa”, Miniatura ponownie zaprosiła do współpracy reżyserkę Agnieszkę Płoszajską, dramaturga Emila Płoszajskiego i choreografa Michała Cyrana.

– To artyści, którzy umieją pracować z osobami w każdym wieku, co jest dla nas bardzo cenne, bo chcemy też współtworzyć spektakle z naszymi widzami, w tym wypadku z dziećmi. Młodzi aktorzy, zanim weszli w próby do spektaklu, pracowali od września zeszłego roku pod opieką naszej aktorki Magdaleny Żulińskiej, która jest też asystentką reżyserki – opowiada Michał Derlatka, dyrektor teatru.

„Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi”

Artyści adaptują na scenę książkę francuskiego pisarza Pierra Gripariego „Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi”, a jednocześnie inspirują się musicalem „Pippin” Stephena Schwartza, w którym pojawiają się podobne motywy. W książce Gripariego młody książę Pipo rusza w podróż wraz z wiernym koniem Pipo – trafia do wnętrza wulkanu, spotyka czarownice i czarodziejki, smoka, a nawet Białego Szczura – a po drodze uczy się siebie, życia i relacji międzyludzkich.

Agnieszka Płoszajska
reżyserka

Dla mnie to historia o poznaniu złożoności świata i możliwości pisania księgi swojego życia własnym językiem. Momentami zabawna, niekiedy przerażająca metaforyczna opowieść o tym, jak można odczuwać koniec dzieciństwa i początek dorosłości.

PRZECZYTAJ TEŻ: „Atlas wysp odległych”. Premiera w Teatrze Miniatura

W spektaklu miejscem akcji są kulisy cyrku, więc pojawi się wiele cyrkowych motywów, zarówno w scenografii, jak i w choreografii. Oprócz zespołu aktorskiego, na scenie wystąpią gościnnie akrobata Sergiusz Regent i dziesięcioletnia gimnastyczka Zofia Perfikowska.

„Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi” w Teatrze Miniatura. Kiedy spektakle?

Premiery (Duża Scena Teatru Miniatura):

  • 26 maja 2023 r., godz. 18.00,
  • 27 maja 2023 r., godz. 12.00.

Kolejne pokazy:

  • 30-31 maja, godz. 10.00,
  • 1 czerwca, godz. 10.00 i 18.00,
  • 2, 6, 13 i 14 czerwca, godz. 10.00,
  • 3, 4, 10 i 11 czerwca, godz. 12.00.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze