Tragiczny pożar zabytkowego dworku

55-letni mężczyzna zginął w pożarze zabytkowego dworku w miejscowości Cygusy w powiecie sztumskim. Wcześniej z budynku zdążyło ewakuować się 20 mieszkańców. Na miejscu nadal pracują służby.
Olek
Knitter
12.11.2023 / 11:36

 Wczesnym rankiem w niedzielę 12 listopada strażacy ze Sztumu otrzymali zgłoszenie o pożarze zabytkowego dworku w miejscowości Cygusy. W momencie wybuchu pożaru w ośmiu mieszkaniach zlokalizowanych w dworku przebywało 21 osób. Jak się dowiedzieliśmy, 20 osób opuściło swoje mieszkania samodzielnie. Po przyjeździe pierwsze zastępy straży pożarnej natychmiast rozpoczęły gaszenie pożaru oraz dokładne przeszukiwanie pomieszczeń. Po godz. 10.00 znaleziono 55-letniego mężczyznę. Niestety, Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon tego mężczyzny.

- Na miejscu pożaru nadal pracuje 16 zastępów straży pożarnej, a także policjanci i ratownicy medyczni. Obecnie trwa dogaszanie pożaru w części głównej dworku oraz obrona skrzydła budynku, które nie zostało objęte pożarem – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie Piotr Spiżewski.

Dwór w otoczeniu parku powstał w XIX wieku. Został odnowiony w 2011 roku.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze