Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Trwa rozbudowa portu jachtowego w Krynicy Morskiej

W Krynicy Morskiej prowadzone są dwie ważne dla mieszkańców i przyjezdnych inwestycje. To rozbudowa portu jachtowego nad Zalewem Wiślanym oraz modernizacja historycznego parku kuracyjnego z I połowy XIX wieku wraz z budową fontanny oraz przyległych historycznych ulic Bałtyckiej i Metalowców. Burmistrz Krynicy Morskiej Adam Ostrowski podkreśla, że to bardzo istotne dla miasta prace i samorządowcom zależy na ich sprawnym przeprowadzeniu.
Trwa rozbudowa portu jachtowego w Krynicy Morskiej
Widoczny obszerny budynek przyszłego hangaru oraz teren do zimowego postoju jednostek

Autor: (Fot. UM Krynica Morska)

Krynica Morska posiada pokaźny obiekt portowy i jego zaplecze lądowe które służy do organizacji regat. Bardzo nas lubią żeglarze i to chwała, bo Krynica Morska w godle ma latarnie morską i żagle. Po wyborze w wyborach uzupełniających zastałem rozpoczętą inwestycję w porcie jachtowym - budowę hangaru żeglarskiego wraz z zapleczem szkoleniowo-biurowym i rekreacyjnym, ponadto pływające pomosty, rozbiórka starej tawerny, parking w otoczeniu - mówi Adam Ostrowski, burmistrz Krynicy Morskiej. - Musimy ustanowić tam zarząd, czyli nowe obiekty - nowe wydatki. Włączymy do tego zespołu portowego takie sprawy, jakie mamy w mieście jak boisko rekreacyjne, pomyślimy co z tematyki promocji miasta można tam uzupełnić. 

Burmistrz podkreśla, że w nowym miejscu będą prowadzone obozy szkoleniowe żeglarzy i regaty. W porcie jachtowym pomieści się około 100 jednostek. Zwraca też uwagę na sezonowość uprawiania sportów wodnych nad Zalewem Wiślanym, który może zimą zamarzać. Bywało, że wyjmowano na brzeg pomosty pływające w obawie przed uszkodzeniem. 

W nowym miejscu będą prowadzone obozy szkoleniowe żeglarzy i regaty. W porcie jachtowym pomieści się około 100 jednostek

W realizacji inwestycji przeszkodziła nieco pandemia koronawirusa, lecz burmistrz Adam Ostrowski zapewnia, że razem ze swoimi współpracownikami stara się zapewnić jak najlepsze tempo prowadzenia prac. Całość kosztuje nieco ponad 7 milionów złotych, z czego ponad 6 milionów stanowi dotacja Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

- Mamy drugą rozpoczętą inwestycję, która zaczęła się 5 września, czyli po sezonie turystycznym. Ulica Bałtycka, która dochodzi do fontanny, oraz ulica Metalowców, odcinek przez park rekreacyjno-spacerowy. To razem z fontanną podlega projektowi rewitalizacji dawnych terenów. Spełnione zostały wszystkie życzenia konserwatora zabytków. To zostanie wykonane w czerwcu przyszłego roku. Nowa fontanna, nowe otoczenie, ławeczki, rośliny, atrakcje dla turystów - dodaje Adam Ostrowski.

Projekt przewiduje atrakcyjny wygląd nowej fontanny, z ciekawym oświetleniem. Pomyślany został jako ciekawe miejsce odpoczynku i rekreacji dla przyjezdnych, w drodze powrotnej z plaży lub podążając na brzeg morza.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka