„W słowie są piękno i siła”. Spotkanie z aktorem Jerzym Kiszkisem

„Winiarska i Kiszkis. W słowie są piękno i siła…” Mariusza Szmidki to książka otwierająca nową serię wydawniczą „Wybitni Pomorzanie”. Jej bohaterem jest Jerzy Kiszkis, który spotka się z czytelnikami w Filii Gdańskiej.
Redakcja
Zawsze Pomorze
26.06.2023 / 16:37
Halina Winiarska i Jerzy Kiszkis

„Winiarska i Kiszkis. W słowie są piękno i siła…” – to rzecz o aktorskim małżeństwie, Honorowych Obywatelach Gdańska, ludziach ważnych dla pomorskiej kultury, ale i zaangażowanych w walkę o wolną, demokratyczną Polskę - Halinie Winiarskiej i Jerzym Kiszkisie.

Wywiad - rzekę z  Jerzym Kiszkisem  przeprowadził redaktor naczelny "Zawsze Pomorze" Mariusz Szmidka. Zapisy ich długich rozmów z 2022 roku dopełniają materiały archiwalne z domowej kolekcji obojga aktorów oraz wspomnienia ich przyjaciół, znajomych, Barbary Kanold, Barbary Szczepuły, Krzysztofa Babickiego, Pawła Huellego, Zbigniewa Canowieckiego. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jerzy Kiszkis: Wiem, że Halina jest tu obecna, że jest blisko mnie

Jerzy Kiszkis wspomina wspólne życie z żoną, Haliną Winiarską, ale i swoje dzieciństwo, czas studiów, role teatralne. Opowiada też o społecznych wyzwaniach podejmowanych w walce o wolną, samorządną Polskę.

Publikację wzbogacają liczne zdjęcia z prywatnych archiwów aktorskiej pary oraz rozważania Jerzego Kiszkisa o etyce, moralności oraz odpowiedzialności za słowo i Ojczyznę.

Książkę wydało Wydawnictwo Region.

Rozmowę poprowadzi dziennikarka tygodnika "Zawsze Pomorze" Gabriela Pewińska-Jaśniewicz.

27 czerwca, godz. 17.30, Filia Gdańska, ul. Mariacka 42

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze