Wejherowo – Posiadali około 25 kilogramów narkotyków – zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy, pies Lola do wykrywania narkotyków

Posiadali około 25 kilogramów narkotyków, zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy

Wejherowo: Aresztowani za 25 kg narkotyków! Były w mieszkaniach, samochodach i „magazynie”

Aż 25 kilogramów amfetaminy, kokainy, marihuany, extasy i MDMA mieli w mieszkaniach, samochodach i „magazynie” w powiecie puckim. Dwóch mężczyzn, bo o nich mowa, trafiło do aresztu podejrzanych o wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków.
Jacek
Wierciński
4.09.2023 / 11:35

Mieli w mieszkaniach, samochodach i „magazynie” 25 kg narkotyków!

– W minionym tygodniu kryminalni z Rumi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali znaczne ilości narkotyków w domu, samochodzie oraz innych pomieszczeniach przez nich użytkowanych. Łącznie mundurowi zabezpieczyli około 25 kilogramów narkotyków, w tym amfetaminę, kokainę, marihuanę, extasy i MDMA. W działaniach brał także udział funkcjonariusz Krajowej Administracji Skarbowej z psem Lola do wykrywania narkotyków – relacjonuje w poniedziałek, 4 września mł. asp. Łukasz Kirkuć z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dwóch słupszczan zatrzymanych z narkotykami za 350 tysięcy złotych

Jak się dowiadujemy, obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do wejherowskiej komendy, a sąd tymczasowo aresztował 21- i 22-latka na okres 3 miesięcy. Działania w sprawie, obok funkcjonariuszy KAS, wykonywali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Rumi. Początkowo odkryli oni niewielkie ilości narkotyków w mieszkaniu podejrzanych. Kolejne zakazane substancje psychoaktywne zostały znalezione w samochodach należących do mężczyzn, a następnie – w pomieszczeniach użytkowanych przez nich na terenie powiatu puckiego.

– Do sprawy zabezpieczono ponad 90 tys. zł. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. W sobotę przed południem sąd tymczasowo aresztował ich na okres 3 miesięcy – wskazuje mł. asp. Łukasz Kirkuć.

PRZECZYTAJ TEŻ: Narkotyki w bananach w sklepach na całym Pomorzu

Warto przypomnieć, że za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze