(Fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Wigilijne spotkania dla potrzebujących
w Gdańsku

Wigilijne spotkania odbywały się w środę, 22 grudnia w Gdańsku przy Drzewku Milenijnym znajdującym się na Targu Węglowym i na placu przy Bazylice św. Mikołaja. Ciepłe, świąteczne potrawy czekały tam na wszystkich, którzy znajdują się w potrzebie, bezdomnych czy w trudnej sytuacji materialnej.
Piotr
Piesik
22.12.2021 / 17:33

Wigilijne spotkania odbyły się staraniem Duszpasterstwa Akademickiego „Górka” działającego przy gdańskim zgromadzeniu dominikanów. Ciepłe posiłki można było otrzymać przy Drzewku Milenijnym na Targu Węglowym oraz na placu przy Bazylice św. Mikołaja. Podobna akcja organizowana jest przez duszpasterstwo już od trzydziestu lat.

Osoby znajdujące się w potrzebie mogły liczyć także na świąteczne paczki. Zawierały przede wszystkim żywność o długim terminie przydatności do spożycia, lecz znalazły się tam również typowe potrawy świąteczne. Paczki przygotowane zostały przez restauratorów i hotelarzy zrzeszonych w Polskiej Izbie Gospodarczej. Przedsiębiorcy w czwartek i w piątek, 23 grudnia spotkają z rodzinami w potrzebie, samotnymi matkami czy osobami w kryzysie bezdomności przebywającymi w gdańskich noclegowniach.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze