Wybory 2023 na pokładzie „Daru Młodzieży”. Głosują na Atlantyku!

15 października obywatele Polski głosują nie tylko na lądzie. W niedzielę, w akcie wyborczym uczestniczą także załogi czterech polskich statków i czterech platform wiertniczych. Wśród nich jest fregata „Dar Młodzieży”, ze studentami Uniwersytetu Morskiego w Gdyni na pokładzie.
Karol
Uliczny
15.10.2023 / 14:15

Głos w wyborach do Sejmu i Senatu oraz referendum ogólnokrajowym można oddać m.in. na czterech polskich statkach i czterech platformach operujących w polskiej strefie ekonomicznej na Bałtyku. Do skreślenia karty na morzu uprawnione są 342 osoby.

Wybory na "Darze Młodzieży"

Rozporządzenie w sprawie utworzenia dodatkowych obwodów głosowania wydał w połowie września minister infrastruktury. Objęło ono platformy wydobywcze i wiertnicze: Baltic Beta, Petro Giant, Lotos Petrobaltic i Petrobaltic, a także statki: „Baltica”, „Fryderyk Chopin”, ORP „Kontradmirał Xawery Czernicki” oraz „Dar Młodzieży”.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wybory 2023 na Pomorzu. PKW podała dane o frekwencji

„Od godz. 7.00 czasu statkowego (g. 9.00) otwarta jest Komisja Wyborcza nr 1000 na S/V Dar Młodzieży – poinformował na Facebooku Uniwersytet Morski w Gdyni. - Fregata szkolna #UMG jest u wybrzeży wysp Azorskich na Oceanie Atlantyckim. Dla wielu studentów II roku Wydziału Nawigacyjnego, Uniwersytetu Morskiego w Gdyni to pierwsza okazja do głosowania w wyborach do parlamentu. W sumie do głosowania uprawnione są 122 osoby”.

Fregata kieruje się do Gdyni po zrealizowaniu celu, którym było pokonanie równika w 100. rocznicę przekroczenia równoleżnika „zero” przez pierwszy statek pod polską banderą – żaglowiec „Lwów”.

Głosy oddane na statkach i platformach trafią do zbiorczych wyników okręgu nr 19, czyli warszawskiego.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze