nóż, morderstwo

Zabójstwo przy Zielonym Trójkącie. Wniosek o obserwację psychiatrczyną dla podejrzanego

Do tragedii doszło we wrześniu 2021 roku na gdańskim Zielonym Trójkącie. Już wstępne ustalenia śledczych wskazywały, że za zabójstwem 25-latki, dokonanym ze szczególnym okrucieństwem, stał jej 29-letni partner. Z badań wynika, że mężczyzna miał wcześniej zażywać amfetaminę, kokainę i marihuanę. Teraz sąd rozpatrzy wniosek o poddanie mężczyzny obserwacji psychiatrycznej.
Jacek
Wierciński
9.02.2022 / 14:41

Sygnał o zabójstwie 25-latki na Zielonym Trójkącie (fragment gdańskiej dzielnicy Młyniska) trafił do policjantów ze stolicy Pomorza w niedzielę 12 września 2021 r.

- Tuż przed godziną 11 policjanci z komisariatu w Nowym Porcie odebrali zgłoszenie. Dotyczyło zgonu kobiety w wieku 25 lat. W związku z tą sprawą zatrzymano 29-letniego mieszkańca Gdańska – relacjonował wówczas asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

29-latek w momencie zatrzymania, do którego doszło tego samego ranka, znajdował się przed domem ubrany jedynie w bieliznę oraz ubrudzony krwią. Szybko okazało się, że najpewniej pochodzi ona z ran na ciele ofiary, która została wielokrotnie ugodzona ostrym narzędziem – najpewniej nożem lub nożami. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, technik policyjny a także biegły z zakresu medycyny sądowej. Z mieszkania pod opiekę Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku zabrana została dwójka małych dzieci 25-latki. Późniejsze, wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały na ciele kobiety liczne rany kłute m.in. głowy i pleców.

- We krwi 29-latka stwierdzono obecność marihuany oraz jej metabolitu, zaś w moczu wykryto obecność metabolitu kokainy oraz ślady amfetaminy – mówi prokurator Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, potwierdzając tym samym doniesienia portalu Trojmiasto.pl dotyczące wyników pełnej opinii toksykologicznej na temat podejrzanego.

Potwierdziła również, że do sądu skierowany został wniosek o poddanie 29-latka obserwacji sądowo-psychiatrycznej, bowiem biegli lekarze stwierdzili, że jednorazowe badanie nie pozwala na jednoznaczną ocenę dotyczącą jego poczytalności w momencie popełnienia czynu.

Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem mężczyźnie grozić może nawet dożywotnie więzienie.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze