Fot. Magdalena Dalecka/UM Starogard

„Zastrajkowało” ci auto? – dzwoń do strażników

„Nie możesz odpalić samochodu – zadzwoń do Straży Miejskiej pod numer 986!” Takie hasło przewodzi akcji, którą Strażnicy Miejscy w Starogardzie Gdańskim prowadzą każdej zimy od sześciu lat.
Bogdana
Wachowska
2.12.2021 / 08:52

Prowadzona akcja, to ukłon w stronę kierujących.

 

- Podczas silnych mrozów często zdarza się, że akumulatory naszych aut odmawiają posłuszeństwa i nie możemy odpalić samochodu – wyjaśnia Magdalena Dalecka ze starogardzkiego magistratu. - Wówczas z pomocą przyjść mogą Strażnicy Miejscy. Od sześciu lat każdej zimy z powodzeniem prowadzą akcję „Nie możesz odpalić samochodu - zadzwoń do Straży Miejskiej pod numer 986!”.

 

Przypomnijmy, pomysł, by pomagać mieszkańcom Starogardu Gdańskiego, którzy np. po mroźnej nocy mają problem z uruchomieniem samochodu, powstał w 2015 roku. Od tamtego czasu co roku w sezonie zimowym, gdy temperatury spadają poniżej zera, Strażnicy Miejscy są gotowi przyjechać na wezwanie i pomóc odpalić auto.

 

- Na tę okoliczność zakupiliśmy specjalne urządzenie rozruchowe oraz akumulator o zwiększonej mocy – informuje rzecznik Straży Miejskiej Leszek Żołądowski.

 

Prowadzonej akcji nie należy jednak przyjmować, jako głównego zadania policji municypalnej. Dlatego Strażnicy Miejscy proszą o wyrozumiałość. Może się tak zdarzyć, że w chwili zgłoszenia, mieszkaniec usłyszy odmowę przyjazdu patrolu. Nie będzie to jednak niechęć udzielenia pomocy, lecz realizacja w tym czasie innych, ważniejszych zadań, np. ochrony życia czy mienia.

 

- Chcemy, aby mieszkańcy czuli, że mogą na nas liczyć w razie problemów, ale prosimy o wyrozumiałość, bo zdarzają się różne sytuacje, a my musimy reagować zgodnie z przepisami – dodaje Leszek Żołądowski.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze