Maciej Grabowski na drugim stopniu podium mistrzostw świata w kategorii Masters

(Foto: MKŻ Arka Gdynia/Facebook)

Gdyński żeglarz został wicemistrzem świata

Maciej Grabowski, reprezentujący Miejski Klub Żeglarski Arka Gdynia został wicemistrzem świata w kategorii Masters (35-44 lata) w klasie ILCA 7, czyli Laser Standard.
Adam
Mauks
23.11.2021 / 09:40

W regatach rozegranych w Barcelonie od Polaka lepszy był tylko tegoroczny olimpijczyk z Tokio i dziewiąty zawodnik ostatnich mistrzostw Europy, Wannes van Laer (Belgia). Obaj zawodnicy od samego początku dominowali i między sobą rozstrzygnęli zwycięstwa we wszystkich 12 wyścigach - Polak wygrał 4, Belg 8 wyścigów – informuje profil Polskiego Związku Żeglarskiego na Facebooku.

Maciej Grabowski to legenda klasy Laser, wielokrotny mistrz Polski, który trzy razy reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich. Najbliżej medalu olimpijskiego był w swoim debiucie, w Sydney w 2000 roku zajął 7 miejsce. Grabowski to także sześciokrotny uczestnik mistrzostw Europy (1 miejsce w 2001, 2 miejsce w 2006, 3 miejsce w 2003 i 2004). Jest też pierwszym polskim żeglarzem, który w jednym sezonie (2012) zdobył złote medale mistrzostw Polski w dwóch różnych klasach olimpijskich: Laser i Star (z Arkadiuszem Ornowskim).

Karierę sportową zakończył 9 lat temu, ale - jak sam mówi - ciągnie wilka do lasu i jak tylko może, to startuje z powodzeniem w regatach Mastersów.

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze