Pogrzeb druhów z Żukowa. Uroczystości zaplanowano na środę

W środę, 20 września odbędą się uroczystości pogrzebowe druhów, którzy zginęli w wypadku wozu strażackiego w Żukowie. 15 września, w drodze do sąsiedniego Małkowa, śmierć ponieśli 21-letnia Karolina oraz 24-letni Łukasz.
Karol
Uliczny
18.09.2023 / 14:53

Tragiczna śmierć strażaków z Żukowa. Pogrzeb w środę

Do tragicznego zdarzenia z udziałem ochotników doszło 15 września, przed godz. 4. Jadący do akcji wóz bojowy OSP Żukowo, jeszcze na terenie miasta wywrócił się w trakcie wykonywania manewru ominięcia wysepki. Pojazdem podróżowało pięć osób. Kuzynostwo, 21-letnia Karolina oraz 24-letni Łukasz, jechali jako pasażerowie. Oboje zginęli na miejscu.

CZYTAJ TEŻ: Dwa śmiertelne wypadki pod Żukowem! Zginęły trzy osoby, w tym strażacy z OSP

Śmierć młodych ochotników wstrząsnęła społecznością Żukowa oraz środowiskiem strażackim w całej Polsce. W swoim mieście zostali zapamiętani jako pełni pasji i oddania służbie społecznicy. W dniu wypadku, punktualnie o godz. 18, na znak pamięci o ofiarach, w remizach w całej Polsce zawyły syreny strażackie.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na najbliższą środę, 20 września. Msza żałobna odbędzie się o godz. 11, w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, przy ul. Faustyny 1 w Żukowie.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze