Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Dwa śmiertelne wypadki pod Żukowem! Zginęły trzy osoby, w tym strażacy z OSP

Na drodze między Żukowem a Miszewem w nocy, 15 września doszło do dwóch śmiertelnych wypadków. Najpierw w zderzeniu samochodu dostawczego z osobowym w Małkowie śmierć poniósł kierowca. Chwilę później przewrócił się jadący z pomocą wóz strażacki. Nie żyje dwoje strażaków ochotników z Żukowa.
śmiertelny wypadek, nie żyją strażacy z OSP Żukowo

Autor: Polski Serwis Pożarniczy – Remiza.pl

Aktualizacja

godz. 19:00

Burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski ogłosił żałobę na terenie gminy. Obowiązuje do poniedziałku, 18 września.

Dwa śmiertelne wypadki pod Żukowem! Nie żyją trzy osoby, w tym dwoje strażaków!

Dramat rozegrał się na drodze krajowej nr 20 między Żukowem a Chwaszczynem. W piątek, 15 września o godzinie 3.40 w Małkowie zderzyły się samochód dostawczy i osobowy. Śmierć poniosła jedna osoba, jedna została ranna. Na miejsce zdarzenia wezwano służby, w tym strażaków z OSP w Żukowie.

– Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca pojazdu OSP, najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę,  zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego TIR-a – informuje kom. Karina Kamińska, rzecznik KWP w Gdańsku. – W wyniku tej sytuacji auto, którym jechali druhowie OSP, przewróciło się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP.

PRZECZYTAJ TEŻ: Śmiertelny wypadek na S6 w Juszkowie! Nie żyją dwie osoby

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci z Kartuz oraz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Do Małkowa wyruszył także policyjny psycholog, który udziela wsparcia uczestnikom wypadku oraz osobom, które pracują na jego miejscu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tragiczny wypadek niedaleko Człuchowa. Nie żyje kierowca

– Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia na czas pracy grupy dochodzeniowo-śledczej śledczej – dodaje kom. Karina Kamińska. – Wyjaśniamy dokładny przebieg i okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Dwa śmiertelne wypadki pod Żukowem! Wyznaczono objazdy

Droga od centrum Żukowa do miejscowości Miszewo została zamknięta na czas działań służb. Policjanci zorganizowali objazd przez miejscowość Pępowo.

Kondolencje od Komendanta Głównego PSP

Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu wszystkich strażaków złożył kondolencje rodzinie i najbliższym 22-letniej ochotniczki i 25-letniego strażaka, którzy zginęli w wypadku. Karolina i Łukasz Dargaczowie byli kuzynami. Karolina osierociła córeczkę.
 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dawid petr 15.09.2023 12:00
Komentarz usunięty

Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka