Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Węzeł Kliniczna zamienił się w plener grafficiarzy

Przy Węźle Kliniczna w Gdańsku uruchomiono legalny spot do malowania graffiti. Miejsce już wcześniej wykorzystywane na potrzeby sztuki ulicznej, ma zachęcać artystów do stworzenia nowej atrakcji na kulturalnej mapie miasta.
Węzeł Kliniczna zamienił się w plener grafficiarzy

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Celem „Hall of Fame Gdańsk - Węzeł Kliniczna”, jest stworzenie bezpiecznego, w pełni legalnego miejsca tworzenia graffiti i street artu o wysokim poziomie artystycznym, w którym szanowane będą prace innych grafficiarzy. Spot jest dostępny dla artystów o każdej porze dnia i nocy. Jego inauguracja nastąpiła w sobotę - o godz. 11 do pracy przystąpiło kilkanaście osób.

– Długo rozmawialiśmy z miastem o tym, jak w bezpieczny sposób włączyć sztukę miejską w przestrzeń Gdańska. Jest wielu artystów, którzy chcą malować na ulicy i jednocześnie nie chcą zadzierać z policją – mówi Ala Jabłonowska z Fundacji Layup, będącej operatorem spotu. - Na wzór Warszawy czy Krakowa udało się podpisać z miastem stosowne porozumienie. Węzeł Kliniczna wydaje się naturalną lokalizacją na tego typu galerię. Graffiti są tutaj od dawna. Jestem przekonana, że wkrótce powstaną tu prace wzbogacające naszą przestrzeń publiczną. Miasto, w którym widać sztukę na ulicach jest miejscem różnorodnym, ciekawym i wartym odwiedzenia.

Akcja przy Węźle Kliniczna ma charakter pilotażowy. Jeśli spotka się z pozytywnym odbiorem, w przyszłym roku zostanie rozszerzona o kolejne przestrzenie, np. przejścia podziemne oraz mało estetyczne ściany. Podczas sobotniego otwarcia, oglądanie powstających graffiti uprzyjemniała muzyka Dj'a DML i EXPO 2000.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama