Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Nie żyje Antoni Franczak. Popularny „Tosiek” był wielką postacią słupskiej kultury

Zmarł Antoni Franczak, były wieloletni dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury, instruktor teatralny i dobry duch słupskiej kultury.
Antoni Franczak
Nie żyje Antoni Franczak

Autor: Słupski Ośrodek Kultury

Nie żyje Antoni Franczak. Był wielką postacią słupskiej kultury

To właśnie Antoni Franczak zapoczątkował w Słupsku Scenę Monodramu, a dzięki niemu Teatr Rondo zyskał siedzibę w posakralnym obiekcie przy ul. Niedziałkowskiego. Był animatorem, scenarzystą i reżyserem widowisk plenerowych Teatru Rondo, a także organizatorem – na zlecenie Federacji Teatrów Nieprofesjonalnych z Kopenhagi – Międzynarodowych Warsztatów Widowisk Plenerowych, w których uczestniczyli ludzie z całego świata.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nie żyje Wojciech Misiuro. Twórca Teatru Ekspresji zmarł w wieku 71 lat

– Pod jego kierownictwem w placówce odbywały się najważniejsze w kraju imprezy recytatorskie i teatralne: kiedyś Słupskie Tygodnie Teatralne, następnie Festiwale „Totus Mundus...”, Międzynarodowe Warsztaty Widowisk Plenerowych, teraz: Finał Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Konkurs Interpretacji Dzieł S.I. Witkiewicza „Witkacy pod strzechy”, Słupski Festiwal Monodramów „Sam na scenie”, przeglądy małych form teatralnych, koncerty, festiwale jazz’owe, przeglądy i imprezy przybliżające kulturę mniejszości narodowych i wyznaniowych – tak wspominają Antoniego Franczaka w Słupskim Ośrodku Kultury.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nie żyje Krystyna Łubieńska. „Swoją rolę trzeba zagrać do końca”

Dla jego pracowników „Tosiek”, jak był przez nich nazywany, mimo przejścia na emeryturę w 2011 roku, do końca był dobrym duchem, dzielił się wiedzą, doświadczeniem i dobrym słowem.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka