Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Kabaret Mumio świętuje w Gdyni 25. urodziny

Ponoć weteran rekordzista z Gniezna widział Mumio na żywo 203 razy i jeszcze się nie poddaje. Może i w Gdyni są tacy weterani?
Kabaret Mumio świętuje w Gdyni 25. urodziny

Autor: materiał prasowy

Kabaret Mumio świętuje w Gdyni 25-lecie

Mumio, jak wszyscy wiemy, to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego.

Aktorzy Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński po doświadczeniach z repertuarem dramatycznym (od Eurypidesa, Szekspira, po Jarry'ego, Buchnera, Nabokowa czy Ghelderode) stworzyli projekt autorski. Wtedy, jeszcze jako Teatr Epty-a wystawili w 1998 roku spektakl pt. „Kabaret Mumio”. Grupa wkrótce po debiucie, została nazwana jednym z największych odkryć sceny polskiej.

i było to 25 lat temu.

Przez te 25 lat „Kabaret Mumio” zagrany był setki razy, na deski teatrów trafiła „Lutownica, ale nie pistoletowa, tylko taka kolba”, „Welcome Home Boys”, „Taki miks”, „Ktoś zapukał mi do buta” oraz „ Przybora na 102”.

Aktorzy pokazywali się w wielu projektach filmowych, teatralnych oraz reklamowych. Darek Basiński stworzył RadioWizję Mumio, a Jacek Borusiński odkrył w sobie rzadki dar odczytywania sytuacji uwiecznionych na zdjęciach, czyli „Fotosłysze”. Po 25 latach aktorzy grupy Mumio – Darek, Jacek i Jadzia zaprezentują w Gdyni przegląd twórczości – 25 najlepszych kawałków z 25 lat twórczości tej grupy. Nie zabraknie również nowości…

Kabret Mumio

Jak czytamy na stronie Kabaretu: Weteran rekordzista Pan Andrzej Rych-Dobroński z Gniezna widział Mumio na żywo 203 razy i jeszcze się nie poddaje.

Może i w Gdyni są tacy weterani?

23 września, godz. 17, sala Koncertowa Portu Gdynia, bilety od 120 zł


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama