Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gdańsk: Kładka obrotowa na Wyspę Spichrzów zamknięta do wiosny 2024 r. Powodem prace przy Długim Pobrzeżu

Prace na kolejnym odcinku Długiego Pobrzeża w Gdańsku rozpoczęły się w poniedziałek, 18 września. Wykonawca robót wszedł na środkowy odcinek, od rejonu Bramy Mariackiej do Żurawia. Z powodu remontu do wiosny 2024 r. będzie zamknięta obrotowa kładka na Wyspę Spichrzów.
Gdańsk, żuraw, kładka obrotowa

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Gdańsk: Trwa remont Długiego Pobrzeża. Kolejny etap prac

Ze względu na wykonywanie kolektora deszczowego, na okres ok. 2,5 miesiąca nastąpi zamknięcie przejścia przez Bramę św. Ducha w Gdańsku. Dojście do ul. św. Ducha oraz Długiego Pobrzeża poprowadzone zostanie ulicami Pończoszników, Dzianą i Mydlarską.

Analogicznie, tak jak w przypadku pozostałych odcinków, tak i teraz remontowany fragment nabrzeża zostanie zawężony. Dojścia do lokali znajdujących się w tym obszarze będą jednak zapewnione.

Gdańsk: Kładka obrotowa na Wyspę Spichrzów zamknięta do wiosny

W tym etapie robót nastąpi również zamknięcie kładki obrotowej na rzece Motławie. Dojście do Wyspy Spichrzów zostanie poprowadzone przez Most Zielony.

PRZECZYTAJ TEŻ: Rusza przetarg na remont Długiego Pobrzeża w Gdańsku

– Znaczny zakres przebudowy, na który składają się m.in. całkowita rozbiórka istniejących elementów konstrukcyjnych, nośnych i nawierzchniowych nabrzeża, konieczność realizacji prac z akwenu wodnego, proces technologiczny, a także względy bezpieczeństwa, nie pozwala na funkcjonowanie kładki w tym okresie – informuje Ewa Parafjanowicz-Potuczko, kierownik biura komunikacji społecznej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. – Zamknięcie kładki planowane jest do drugiego kwartału 2024 r.

Długie Pobrzeże, remont

Remont Długiego Pobrzeża w Gdańsku. Co się zmieni?

Prace rozbiórkowe przy Długim Pobrzeżu ruszyły z początkiem 2023 r. Roboty prowadzone są od Mostu Zielonego do Targu Rybnego równolegle przez miasto oraz inwestora prywatnego. Po ich zakończeniu nie zmieni się charakter pobrzeża i, tak jak dotychczas, pełnić ono będzie funkcję bulwaru i ciągu spacerowego. Pozostaną także miejsca do cumowania jachtów i niewielkich jednostek pływających.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wkrótce wymiana nawierzchni Rybackiego oraz Długiego Pobrzeża w Gdańsku

W zakresie modernizacji są m.in. wykonanie nowej ścianki szczelnej oraz przebudowa kolektora odprowadzającego wody opadowe z ul. św. Ducha. Samo wykończenie nabrzeża będzie podobne do tego, które jest po drugiej stronie Motławy. Inwestycja przewiduje także montaż pachołów cumowniczych, belek odbojowych i drewnianych okładzin nabrzeży.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama