Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gdynia: Co dalej z Polanką Redłowską? Ruszają konsultacje

Kultowa Polanka Redłowska w Gdyni przyciąga tysiące osób, między innym dzięki swojemu położeniu tuż przy plaży. Już w ubiegłym roku prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zadeklarował, że miejsce to oraz sąsiadujący z nim teren pozostaną zieloną przestrzenią. O tym, jak dokładnie będzie ona wyglądać, zdecydują mieszkańcy podczas konsultacji społecznych, które rozpoczną się 2 października.
Polanka Redłowska, Gdynia

Autor: Marcin Mielewski | gdynia.pl

Ruszają konsultacje w sprawie Polanki Redłowskiej w Gdyni

– Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, już dziś zapraszam wszystkich państwa do udziału w rozpoczynających się za dwa tygodnie konsultacjach społecznych dotyczących zielonego zagospodarowania Polanki Redłowskiej i terenów wokół niej. To wyjątkowe miejsce, którego przyszłość leży gdynianom na sercu. Dowodem są wcześniejsze dyskusje o Polance, w tym te inicjowane oddolnie – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

– W najbliższych tygodniach mieszkańcy i projektanci będą pracować nad koncepcją zagospodarowania Polanki Redłowskiej. Zdecydują, jak najlepiej rozwinąć potencjał tego zielonego terenu, który jest położony tuż przy plaży i sprzyja zarówno aktywnej rekreacji, jak i wypoczynkowi. Koncepcja zagospodarowania, nad którą będziemy pracować, połączy oczekiwania użytkowników z koniecznością adaptacji do zmian klimatu. Zapraszam serdecznie do włączenia się w ten proces na każdym z etapów – zarówno w grupową pracę nad koncepcją, jak i w przekazywanie opinii o pomyśle, który powstanie – dodaje prezydent Gdyni.

Konsultacje społeczne ws. Polanki Redłowskiej w Gdyni. Harmonogram

Projekt planu dotyczącego zagospodarowania przestrzennego części dzielnic: Wzgórze św. Maksymiliana, Redłowo i Orłowo, rejon rezerwatu przyrody „Kępa Redłowska”, Rada Miasta Gdyni przyjęła w październiku 2022 roku. Konsultacje społeczne w tej sprawie rozpoczną się 2 października i potrwają do grudnia.

  • Pierwsze spotkanie odbędzie się w godz. 17:00-20:00 w siedzibie UrbanLabu Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98).

Podczas niego zostaną przedstawione najważniejsze informacje dotyczącego terenu Polanki Redłowskiej, a także możliwości i ograniczenia, na jakie należy uważać podczas wypracowywania najlepszych rozwiązań.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jaka będzie Polanka Redłowska? Władze Gdyni zapowiadają konsultacje

Kolejne spotkania również odbędą się w UrbanLabie Gdynia:

  • 3, 4 i 5 października w godz. 17.00-20.00.

Ostateczna koncepcja zagospodarowania przestrzeni Polanki Redłowskiej, rekomendowana jako wizja do realizacji, zostanie zaprezentowana 7 grudnia o godz. 17.00 w UrbanLabie Gdynia.

Mieszkańcy, którzy chcą wziąć udział w konsultacjach, powinni przesłać pisemne zgłoszenia. Można to zrobić od 18 do 28 września na stronie: www.konsultujemy.gdynia.pl.

PRZECZYTAJ TEŻ: Polanka Redłowska i sąsiadujący teren będą miejscem rekreacji. Gdynianie walczyli i wygrali

Możliwe jest również zgłoszenie uwag pisemnie. Formularze konsultacyjne można wypełnić i przekazywać od 23 października do 10 listopada:

  • drogą elektroniczną, wypełniając formularz elektroniczny umieszczony na Gdyńskiej Platformie Dialogu: www. konsultujemy.gdynia.pl,
  • pocztą tradycyjną na adres: Laboratorium Innowacji Społecznych, ul. Żeromskiego 31, 81-346 Gdynia, z dopiskiem: „Konsultacje społeczne dot. Polanki Redłowskiej”,
  • osobiście do:
    • Laboratorium Innowacji Społecznych , od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00,
    • Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Gdyni, al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-17.00.

Na Polance Redłowskiej w Gdyni hotelu nie będzie

Prace dotyczące zagospodarowania Polanki Redłowskiej oraz sąsiadującego z nią terenu trwają już kilkanaście lat. Planowano tam, np., utworzenie amfiteatru. Wszystkie pomysły łączył jeden wspólny mianownik – to, by polanka została przestrzenią ogólnodostępną, służącą rekreacji i aktywności sportowej.

Jak już pisaliśmy w marcu tego roku, Polance Redłowskiej nie grozi zabudowanie kompleksem hotelowo-rekreacyjnym. Pozostanie ona terenem zielonym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama