Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Miał 5 promili i wsiadł za kółko! Wjechał na posesję, właściciel wezwał policję

Do grona niechlubnych rekordzistów dołączył mieszkaniec powiatu puckiego, który wsiadł za kierownicę osobowego forda w stanie kompletnego upojenia alkoholowego. Wjechał na jedną z posesji na terenie Łebcza - jej właściciel zorientował się, że kierowca jest pijany i wezwał policję. Badanie wykazało 5,46 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany, teraz o jego losie zadecyduje sąd.
pijany kierowca

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Pijany kierowca w Łebczu. Wydmuchał... 5 promili

Późnym poniedziałkowym popołudniem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymał wiadomość o zatrzymaniu w Łebczu nietrzeźwego kierującego samochodem. Na miejsce natychmiast udał się patrol funkcjonariuszy, którzy od 31-letniego zgłaszającego dowiedzieli się, że nieznany mu mężczyzna wjechał samochodem na jego posesję. Od kierowcy czuć było silną woń alkoholu, dlatego uniemożliwiono mu dalszą jazdę i wezwano policję.

Kierującym osobowym fordem okazał się 48-letni mieszkaniec powiatu puckiego. Badanie trzeźwości wykazało aż 5,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Oczywiście w dalszą drogę już nie pojechał. Zatrzymano mu prawo jazdy, samochód został odstawiony na strzeżony parking. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kierowca ciężarówki był tak pijany, że nie trafił w bramki na autostradzie
Mężczyzna wsiadł za kierownicę forda, mimo że w organizmie miał blisko 5,5 promila alkoholu

Teraz mężczyzna musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi - za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10.

Warto podkreślić, że tak wysoka zawartość alkoholu w organizmie oznacza ostre zatrucie alkoholowe. Medycyna rozróżnia poszczególne etapy zatrucia alkoholem. I etap to stężenie alkoholu we krwi 0,3–0,4 promila. Powyżej 4 promili to już ostatni, VI etap, kiedy może dojść do śpiączki, spadku ciśnienia krwi, zaburzeń oddychania i rytmu serca. Tymczasem zatrzymany delikwent usiadł jeszcze za kierownicę... Gwoli ścisłości - reakcja organizmu na alkohol nie jest w każdym przypadku jednakowa. To wypadkowa wielu czynników fizjologicznych, psychologicznych, genetycznych i środowiskowych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama