Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Gdańsk: Wyciek gazu w Baltic Hub! Ulatniał się z kontenera na statku

Akcja ratownicza w Baltic Hub w Gdańsku! Jak poinformowało radio RMF FM, w środę, 11 października w terminalu kontenerowym na jednym ze statków doszło do rozszczelnienia kontenera zawierającego 19 ton podtlenku azotu. Ewakuowano 21 osób.
wyciek gazu, kontenerowiec, Baltic Hub

Autor: Facebook | KM PSP Gdańsk

Aktualizacja

godz. 22:00

Strażacy przekazali dokładniejsze informacje na temat wycieku gazu w terminalu kontenerowym Baltic Hub w Gdańsku. Do zdarzenia doszło około godz. 19:40 na kontenerowcu Majestic Maersk. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej z KM PSP w Gdańsku, zastęp Portowej Straży Pożarnej Florian oraz 4 zastępy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Gdynia”.

– Wyciekającym gazem jest podtlenek azotu. Strażacy wyznaczyli strefę niebezpieczną w pobliżu statku i ewakuowali 21 osób (15 ze statku oraz 6 z obsługi terminala). Podczas ewakuacji oraz w czasie prowadzenia działań nie stwierdziliśmy osób poszkodowanych – poinformowała KM PSP w Gdańsku.

Ze względu na rodzaj substancji oraz na miejsce wycieku, nie ma zagrożenia dla całego obszaru terminalu, poza strefą wyznaczoną przez strażaków w obrębie statku.

Wyciek gazu w Baltic Hub w Gdańsku!

W terminalu kontenerowym Baltic Hub w Gdańsku w środę, 11 października wieczorem doszło do wycieku gazu. RMF FM poinformowało, że na jednym ze statków rozszczelnił się kontener zawierający 19 ton podtlenku azotu.

– Strażacy ewakuowali 19 osób, w tym 13 marynarzy ze statku i 6 pracowników terminala – poinformował RMF FM bryg. Jacek Jakóbczyk, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wyciek gazu na stacji paliw w Gdańsku! Sytuacja opanowana

Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało, nie ma też zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. Badania wycieku przeprowadzić ma grupa ratownictwa chemicznego z Gdyni.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka